За власною чи народною ініціативою? Андрій Засуха, який очолював у Київській облраді фракцію ВО “Батьківщина”, більше не депутат

today 19.02.2023 query_builder 08:17 remove_red_eye 134 bookmarks Відверто, Новини

Без мандата

До місцевих виборів ще є час, проте історії про втрату мандата, схоже, у найближчі місяці стануть досить поширеними. Серед гучних повідомлень за темою, допис вже ексочільника фракції ВО "Батьківщина" у Київській облраді Андрія Засухи про складання депутатських повноважень. "Дійсно, я звернувся до керівництва ВО «Батьківщина» та Київської обласної виборчої комісії з проханням достроково припинити мої депутатські повноваження", - йдеться у повідомленні Засухи. Більше того, він надає свої пояснення, що саме підштовхнуло його до ухвалення відповідного рішення. Зокрема, він зазначив, що в умовах воєнного стану всі обласні та районні ради фактично перестали існувати як органи прийняття рішень. Ці повноваження перейшли до військових адміністрацій.

"За таких умов витрачати час та ресурси на виконання представницьких функцій в Київській обласній раді є неефективним", - йдеться у дописі колишнього депутата. Крім того, Андрій Засуха наголосив, що зараз для нього як аграрія важливо здійснити посівну й забезпечити майбутній урожай.

Цій заяві передував лист лідерки

ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко до голови Київської обласної ради Наталії Гунько, на якому зазначена дата 13 лютого. Він був оприлюднений 15 лютого в ЗМІ. У документі йдеться:

"Доводимо до Вашого відома, що 8 лютого 2023 року Політичною радою Політичної партії «Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" прийнято рішення про відкликання за народною ініціативою депутата Засухи Андрія Анатолійовича".

Протягом останніх тижнів Політрада партії позбавила мандата вже не одного депутата місцевих рад.

Дехто сам поспішив позбутися депутатських повноважень з огляду на обмеження депутатам, у тому числі місцевих рад, виїздити за кордон, дехто втратив мандат через депутатську пасивність. Серед обранців чимало тих, хто ще майже рік тому, на початку повномасштабного вторгнення, виїхали за межі України. З огляду на тенденцію, це лише початок звільнення деяких обранців від депутатських повноважень. І, схоже, ротації відбуватимуться не лише в лавах депутатів від "Батьківщини".

Р.S. 17 лютого в своєму Телеграм-каналі активіст Костянтин Андріюк повідомив, що Засуха Андрій Анатолійович - власник паспорта Російської Федерації, інформує КореспонденТ.net.

Журнал Київщини "Корисний формат. Нове передмістя"

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,191