Злочини рф. Рашисти цілеспрямовано знищили храм на Броварщині із 150-річною історією

today 29.05.2022 query_builder 17:04 remove_red_eye 530 bookmarks Новини

Свято-Георгіївський храм у селі Заворичі Броварського району був знищений ударом російської артилерії у березні. Унаслідок прямого влучання снаряду в купол красива дерев'яна будівля згоріла дощенту. Як розповідають прихожани, вдарили росіяни по церкві цілеспрямовано.

Георгіївський храм був створений у 1873 році, наступного року він відзначав би 150-річчя. “Георгіївський храм вистояв у першу війну, у Голодомор, пережив другу війну. Переповідають, що у II світову війну німець-військовий у нашому селі закохався в дівчину і вони вінчалися у цьому храмі, і їм ніхто нічого не казав. Тобто храм бачив все, але не витримав наших сусідів, таких самих православних як і ми», - розповідає настоятель, отець Петро. Це був дуже красивий соборний храм, який вміщував до 600 людей, передає Укрінформ.

«Храм у нас був двопрестольний. Зліва був добудований приділ Святої Великомучениці Варвари... Приділ вміщував до 100 людей, був відгороджений і взимку там було тепліше, тож проводили служби у ньому. А зараз... згоріло все - збереглися лише старі чавунні дзвони, а нові розплавилися повністю від температури. А ще встигли винести кілька ікон, серед яких старовинна «Виноградна лоза», «Маковій», Святі Варвара та Георгій. Вони прикрашають тепер каплицю», - розповідає отець Петро.

Наразі служби правлять у каплиці, яку побудували на місці, де був вхід у храм. Сьогодні щонайменше від рашистських ударів в Україні зруйновано 20 храмів, безліч зазнали пошкоджень.

Фото - Укрінформ

87 запитів за 0,185