Знеструмлення ЧАЕС порушує принципи безпеки, але критичної небезпеки немає «Інтерфакс-Україна»

today 09.03.2022 query_builder 16:57 remove_red_eye 66 bookmarks Новини

Україна поінформувала Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) про відключення електроенергії на Чорнобильській АЕС, МАГАТЕ стурбована цим фактом, проте поки що не бачить критичної загрози, інформує «Інтерфакс-Україна».

"(Генеральний директор МАГАТЕ) Рафаель Гроссі каже, що (ця) подія порушує ключовий принцип безпеки у забезпеченні безперебійного енергопостачання; у цьому випадку МАГАТЕ не бачить критичного впливу на безпеку", - йдеться у повідомленні організації у Твіттері.

МАГАТЕ вважає теплове навантаження басейну витримки відпрацьованого палива та обсяг охолоджуючої води на Чорнобильській АЕС достатніми для ефективного відведення тепла без необхідності електропостачання.

Після повідомлення НЕК "Укренерго" про знеструмлення ЧАЕС у середу вдень міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що резервні дизель-генератори забезпечать живлення станції та її об'єктів протягом 48 годин, після чого "відключиться система охолодження сховища відпрацьованого ядерного палива, що загрожуватиме витоком радіації".

Фото із сайту «Інтерфакс-Україна»

92 запитів за 0,184