Звичаї, прикмети, заборони на 27 листопада

today 27.11.2022 query_builder 10:23 remove_red_eye 83 bookmarks Новини

Селяни з радістю зустрічали Пилипів день - закінчувався збір врожаю і роботи в полі. Також до кінця осені вже частина худоби була забита, тому господині готували смачні страви і ставили їх на стіл. Це було особливо важливо, так як з 28 листопада починається Різдвяний піст - люди намагалися насититися перед тим, як постити, пише УНІАН.

Пилипів день - початок "бабиних посиденьок". Вважалося, не зіграєш весілля до 27 листопада, то, згідно з прикметами, до наступного року сім’ї не створиш. Адже влаштовувати галасливі гуляння і весілля вже було не можна, наші предки займалися благочестивими і спокійними справами. Дівчата збиралися в хатах, шили, ткали пряжу, розмовляли і розповідали всілякі історії.

За старих часів вважалося, що 27 листопада на полювання виходять вовки. У цей період вони ще не слабшають від голоду, але вже хочуть поживитися ким-небудь. З цієї причини частішали випадки нападу хижаків на самотніх мандрівників або худобу. Слов'яни в цей день намагалися не ходити в ліс і без потреби взагалі не виходити з дому.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

вранці з'явився іній - буде хороший урожай вівса;

теплий день - наступний рік буде не врожайним;

сніг 27 листопада - травень не порадує хорошою погодою;

ворони каркають - до відлиги;

пішов дощ на Пилипа – можна сподіватися на багатий урожай пшениці.

ворона каркає 27 листопада – скоро відлига буде.

Фото - УНІАН

91 запитів за 0,194