1 лютого – день пам’яті преподобного Макарія Великого (Єгипетського)

today 01.02.2023 query_builder 09:08 remove_red_eye 51 bookmarks Новини

Сьогодні, 1 лютого, в православному календарі — день пам’яті преподобного Макарія Великого. Батьки Макарія — Сара та Авраам — не мали дітей до глибокої старості. Коли на Єгипет напали варвари, вони переселилися на нове місце, де й народили сина. Коли Макарій подорослішав, то одружився, проте, на жаль, швидко овдовів. Батьки його вже були дуже старенькими і кволими, тому він весь свій час проводив, доглядаючи за ними. Якось зрозумів чоловік, що хоче обрати чернечий шлях.

Згодом Авраам та Сара померли, тому Макарій вирішив роздати все майно та молитися. За благочестиве життя послав йому Бог духовного наставника, який допоміг побудувати келію та заробити собі на хліб.

Макарія намагалися влаштувати читцем до храму, однак його душа прагнула самотнього життя. Тому пішов преподобний в пустелю, а пізніше став учнем Антонія Великого. Довго поневірявся Макарій за своє життя, та після великої кількості подвигів отримав сан ієромонаха. Було йому тоді 40 років. А Господь за всі його діяння подарував йому дар зцілення. Також він міг воскрешати померлих та говорити з ними.

Коли почалися гоніння на християн, язичники знайшли преподобного Макарія та його братію, а потім відвезли їх на острів. Однак Макарій зміг вигнати бісів з доньки язичницького царя, і всі люди на острові тоді повірили в Бога.

Безліч подвигів зробив Макарій за своє життя, а ще вчив свою братію, що зі спокусами можна впоратися лише за допомогою смирення. Помер він 391 року.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,192