1 лютого – день пам’яті преподобного Макарія Великого (Єгипетського)

today 01.02.2022 query_builder 12:01 remove_red_eye 325 bookmarks Новини

1 лютого в церковному календарі – день пам’яті преподобного Макарія Великого (Єгипетського). Він народився орієнтовно у 301 році в Єгипті. Помер 391 року.

Преподобний Макарій Великий був послідовником Антонія Великого. Мав дуже глибоку духовну мудрість, за що і отримав своє ім’я. Макарій був ченцем, який вів надзвичайно аскетичне та смиренне життя. Їв тільки один раз на тиждень, а спав і пив у кілька разів менше, ніж цього потребувало його тіло. За це Господь наділив Макарія чудесним даром: він міг воскрешати померлих та зцілювати найсерйозніші недуги, пише tsn.ua

Ще 1 лютого церква та віряни вшановують пам'ять святителя Марка, архієпископа Ефеського, преподобного Макарія, посника печерського, в Ближніх печерах, преподобного Макарія, диякона печерського, в Дальніх печерах, блаженного Феодора, Христа ради юродивого, Новгородського (1392). Знайдення мощей преподобного Сави Сторожевського, Звенигородського, преподобного Макарія Римлянина, Новгородського, мучениці Євфрасії, діви, преподобного Макарія Олександрійського, святителя Арсенія, архієпископа Керкирського, преподобного Антонія, стовпника Марткобського.

Народні традиції

У давнину казали: "Який Макар, такий і товар". Якщо погода ясна, стверджує інше прислів'я, то і весна буде красна, тобто рання й тепла.

• Сніг лапатий — на негоду.

• Якщо птахи сідають на верхівки дерев — перед потеплінням.

• Коли галки здіймають несамовитий галас, то буде відлига.

• Горобці дружно цвірінькають - на відлигу.

1 лютого: що варто робити

Знахарі раніше цього дня займалися лікуванням головного болю. Також треба запам’ятати сон, який приснився на Макарія. Такі сни віщують добробут. Якщо сон приснився вдень, то він до вечора збудеться.

Фото із сайту ТСН

92 запитів за 0,182