10 березня – день пам’яті священнослужителя Тарасія, єпископа Константинопольського

today 09.03.2023 query_builder 21:24 remove_red_eye 66 bookmarks Новини

10 березня в церковному календарі — день пам’яті священнослужителя Тарасія, єпископа Константинопольського. Народився він в сім'ї патриціїв Єнкратії та Георгія. Виховувався в Константинополі, де отримав непогану освіту. Після цього почав працювати радником і писарем при дворі імператора Костянтина VII Багрянородного.

У ті часи у Церкві поширювалася єресь іконоборства. Через слабкість характеру тодішній патріарх Константинопольський — святитель Павло — не міг протистояти цьому явищу. Тому він віддалився до монастиря, де прийняв схиму. Коли прийшла до нього імператриця з сином, то він сказав, що гідним наступником може бути лише Тарасій, який тоді був мирянином.

784 року Тарасія звели на престол і 22 роки він мудро управляв Церквою, вів суворе аскетичне життя. Все майно своє єпископ витрачав на богоугодні справи, годував бідних, допомагав немічним. Безстрашно викрив Тарасій імператора Костянтина, який обмовив свою дружину Марію і ув'язнив її в монастирі. Відмовився він розірвати шлюб імператора, тому впав у немилість. Але невдовзі мати Костянтина, цариця Ірина, сама позбавила сина престолу.

Помер Тарасій 806 року і був похований у монастирі на Босфорі, який сам же і збудував. Біля його гробу сталося чимало див.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,209