10 лютого — день пам’яті Єфрема Сирина та Єфрема Печерського

today 10.02.2023 query_builder 07:15 remove_red_eye 59 bookmarks Новини

Православні віряни сьогодні відзначають день пам’яті Єфрема Сирина. Єфрем був родом з Месопотамії. Він жив у IV столітті. Його батьки були бідними хліборобами, але сина виховували в благочесті та смиренні. За своєю природою Єфрем мав запальний та дратівливий характер, але за велінням Всевишнього зміг ступити на шлях смирення і стати вчителем покаяння.

Прийнявши чернецтво, він пішов жити в пустелю і став відлюдником. Оскільки Господь нагородив його даром учителювати, Єфрему не дано було перебувати на самоті. Він зміг поєднувати самовіддану працю і вивчення Слова Божого, черпаючи в ньому сили для своєї душі і мудрість.

Також 10 лютого — день пам'яті Єфрема Печерського.

У молодому віці він служив у князя Ізяслава. Але через кілька років йому набридло мирське життя, тому він прийняв постриг і пішов жити до Антонієвої печери. Згодом подорожував до Константинополя і проводив там подвижницьке життя в одній з обителей.

Незабаром викликали його до Києва та поставили єпископом Переяславським. За час свого правління прославився Єфрем як благочестива людина, яка не шкодувала ні сил, ні грошей для допомоги нужденним. Наприклад, він сам брав участь у будівництві лікарні з безкоштовним лікуванням. Помер 1098 року.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,196