10 жовтня — день пам’яті мученика Калістрата і дружини його та святого Саватія Соловецького

today 10.10.2022 query_builder 06:42 remove_red_eye 58 bookmarks Новини

У понеділок, 10 жовтня, церква вшановує пам’ять мученика Калістрата і дружини його, розповідає ТСН.ua.

Він родом з Карфагену. Дід Калістрата служив вірою та правдою імператору Тиверію в Палестині. Бачив страждання Ісуса Христа. Батько Калістрата був християнином, а тому і сина свого виховав в благочесті та вірі. Вночі, коли всі інші спали, Калістрат молився. Одного разу, поки Калістрат промовляв молитву до Бога, почув його інший воїн і доніс про це воєначальнику. Той покликав Калістрата до себе, допитав і змушував принести жертву язичницьким богам. Однак той твердо стояв на своїй вірі.

Страждання та побої не зламали Калістрата. Мучитель звелів зашити чоловіка в шкіряний мішок, а потім втопити в морі. Однак, з Божою допомогою мішок наштовхнувся на камінь та порвався. Святого Калістрата підтримували дельфіни. І так він добрався до берега. 49 воїнів побачили це чудо і увірували в Господа. Тоді воєначальник кинув їх всіх разом з Калістратом до в'язниці, а перед цим нещадно побив. Вранці їм зав'язали руки і кинули у водойму. Але узи розпалися. Тоді ще 135 воїнів увірували в Христа. І їх всіх кинули до темниці та порубали мечем. Пізніше на місці їхніх страждань було збудовано храм.

Також християни вшановують 10 жовтня святого Саватія Соловецького. Наші предки присвячували цей день збору меду на пасіках і догляду за вуликами. Вважалося, що саме в цю дату бджолина матка відлітає в новий вулик. Пасічникам 10 жовтня несли подарунки та пироги домашньої випічки, інформує УНІАН.

Бджолярі в цей день можуть помолитися святому Саватію про велику здобич меду і здоров'я бджіл. Наші предки вважали, що бджоляром може бути тільки людина з чистими помислами і праведним життям, а у грішника всі бджоли у вуликах загинуть.

Слов'яни здавна вважали, що 10 жовтня можна і потрібно займатися бджолами. В основному, вони готували вулика на зимовий період.

Жінки пекли печиво з медом, але пригощати ним можна було тільки сім'ю - знайомим і сусідам давати не можна.

День добре підійде для пошуку роботи, навчання і набуття мудрості.

Вважається, що іншими справами, крім занять бджолами, не можна займатися, так як це – гріх. Та й все зроблене не принесе користі.

Також не можна ходити в ліс, інакше можете заблукати. Якщо сильно треба, візьміть з собою пиріжок і залиште його на пеньку для Лісовика.

У цей день не варто братися за роботу по дому або починати нові справи - все нове сьогодні приречене на невдачу.

Не можна кричати на дітей сьогодні і суворо заборонено їх бити.

У цей день не можна залишати ліжко не заправленим.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

гроза на Саватія обіцяє коротку і безсніжну зиму;

суха погода в цей день означає, що морози настануть нескоро;

багато шишок на соснах і ялинках - до морозної зими;

північний вітер - до холодної зими, південний - до теплої;

якщо випав перший сніг сьогодні, то через 40 днів настане справжня зима;

якщо дороги сильно заболочені, то січень буде теплим;

хмари 10 жовтня пливуть у напрямку з півдня на північ – погода буде похмурою, і навпаки;

вже падає листя - зима буде сніжна.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,157