11 квітня – Великий вівторок, день пам’яті святого Марка Арефусійського

today 11.04.2023 query_builder 06:03 remove_red_eye 74 bookmarks Новини

Великий вівторок, другий день Страсного тижня.  

Цього дня згадують про полеміку, навчання та пророцтва Ісуса в Єрусалимському Храмі. Богослужіння Великого вівторка спонукають душу задуматися про глибину віри, добрі справи і примноження талантів. За народною традицією в цей день жінки готують святкове вбрання, а чоловіки працюють в полі, якщо сприяє погода, і відбирають найкращі дрова для випікання пасок, пише сайт Ближче до Бога.

Також 11 квітня православні вшановують святого Марка Арефусійського - єпископа з Сирії.

Марк, єпископ Арефусійський, жив в IV столітті в Сирії, пише unian.ua. Імператор Юліан Відступник влаштував на нього справжнє полювання - він пригадав, як Марк за часів попереднього правителя зруйнував язичницьке капище, а на його місці побудував християнську церкву. Імператорським воїнам не вдалося схопити єпископа, і вони пішли на підлість: стали катувати невинних людей. Святий Марк не міг допустити цього і здався.

Марка Арефусійського теж катували, вимагаючи відректися від християнської віри. Але всі жорстокі тортури закінчилися нічим - єпископ стійко переніс страждання, а жителі, які це бачили, увірували в Христа і хрестилися. Імператор вимушено відпустив святого, і він дожив до старості. 

Фото: Pexels

87 запитів за 0,200