11 лютого – традиції, заборони, народні прикмети, прогноз погоди

today 11.02.2023 query_builder 09:06 remove_red_eye 71 bookmarks Новини

День є пісним, але вживати страви з риби дозволяється. У народі цей день вважався дуже несприятливим. Чомусь саме 11 лютого відбувалися різні дрібні неприємності.

Крім того, 11 лютого аналізували природні явища, прикмети і говорили про майбутню погоду.

На вечерю господині зазвичай випікали кулеб’яку – пиріг з капустою. Вважалося, що він принесе щастя сьогодні. Тому, намагалися їсти кулеб’яку, а залишки пирога згодовували домашнім тваринам.

Вважалося, що в цей день відьми влаштовують заломи сухої трави, заметеної снігом. У народі вірили, що такі заломи на порчі – вони робляться, щоб заподіяти господареві зло. Щоб відлякати відьом, потрібно було увіткнути по кутах поля будяк – цієї рослини нечиста сила боїться і ніколи до нього не доторкнеться.

Серед наших предків існувало повір'я, що цього дня потрібно акуратно поводитися з гострими предметами, які можуть порізати. Не можна сваритися, особливо, якщо це подружжя. А жінкам заборонено займатися важкою фізичною працею, бо можна накликати на себе хворобу.

За народними повір’ями, ввечері на Ігнатія заборонялося ходити у гості.

Здавна говорили, що день краще присвятити відпочинку, але не радили вживати алкоголь та переїдати.

Також не можна думати у негативному ключі, йти на невиправдані

Не дозволяйте іншим втягувати вас у суперечки та конфліктні ситуації.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

на Лаврентія спостерігали за місяцем: якщо він ріс – погода цього дня простоїть всю першу половину наступного місяця; якщо ж дата випадала на новий місяць – така погода буде у другу половину місяця;

дим іде коромислом – незабаром настане тепло;

червоний місяць – чекай поривчастого вітру;

якщо на 11 лютого на небі молодик, то погода цього дня визначить погоду на весь березень;

у день Лаврентія ліс гуде і шумить – чекайте відлиги.

сильний вітер – весна та літо будуть дощовими, а от коли 11 лютого сніжно і морозно – слід чекати спекотного та урожайного серпня.

Сьогодні у Києві та області хмарна з проясненнями погода, можливий сніг. Температурні показники становитимуть від 0° до +2° вдень, від -1° до -3° вночі.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,211