11 вересня – Усікновення глави Іоанна Предтечі

today 11.09.2022 query_builder 08:04 remove_red_eye 116 bookmarks Новини

Сьогодні, 11 вересня, християни відзначають Усікновення глави Іоанна Предтечі. Цьому святому моляться про позбавлення від головного болю. Важливо всім серцем вірити, що молитва вам допоможе, і тоді навіть найсильніша мігрень відступить, розповідає УНІАН.

Наші предки вважали, що в цей день починається справжня погодна осінь. З 11 вересня зазвичай помітно холоднішає. У церковному календарі 11 вересня встановлюється строгий піст, тому сьогоднішню дату назвали "Іван Пісний". Таким чином вшановували пам'ять Іоанна, який вів пісний спосіб життя.

Наші предки присвячували цю дату збиранню конопель, щоб добути конопляну олію. На Івана Пісного на Русі збирали коріння і прибирали ріпу. Ріпу до появи картоплі на Русі додавали в багато страв. У цей день рекомендується відвідати церковну службу і щиро помолитися Богу.

Деякі люди вважають, що в цей день не можна розрізати круглі предмети, такі як кавун і капусту, а також брати в руки сокири, лопати і ножі. Все це нагадує про обезголовлення Іоанна Хрестителя. Однак церква вважає такі заборони хибними забобонами.

У цей день потрібно дотримуватися суворого посту. Не можна їсти м'ясо, молочні продукти, рибу і яйця.

Збереглися такі народні прикмети на 11 вересня:

якщо гуси довго літають, то скоро дощ піде, а якщо летять лебеді, то може випасти перший сніг;

журавлі полетіли на зимівлю - скоро похолодає;

якщо гримить грім, то осінь буде теплою;

якщо з каштана опало листя, але не опали каштани, то бабине літо буде затяжним;

граки риються в листі - до теплої, але дощової погоди.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,173