11 жовтня православні шанують Харитона Сповідника та мученика Марка

today 11.10.2022 query_builder 08:35 remove_red_eye 56 bookmarks Новини

За православним календарем 11 жовтня віряни вшановують пам'ять преподобного Харитона Сповідника.

Святий проживав в Іконії в IV столітті. Як і багато християн, він зазнав гонінь від ідолопоклонників і постраждав за віру в своєму рідному місті, пише rbc.ua.

Він щиро жадав мученицької кончини, але колишній імператор був убитий, а новий не став переслідувати християн і відпустив святого.

Після чого Харитон вирішив присвятити залишок життя служінню Богу. Прямуючи до Єрусалима, він потрапив до рук розбійників. Вони зв'язали його і кинули в печеру. Від смерті Харитона врятувало те, що в печеру вповзла змія і своєю отрутою отруїла посудину з вином, випивши яке розбійники загинули.

Преподобний Харитон, подякувавши Богові і вирішив залишитися жити в печері. Незабаром у нього з'явилися послідовники, і на місці його чудесного порятунку виникла знаменита Фаранська лавра.

Помер святий в глибокій старості. За переказами йому було 350 років.

Також 11 жовтня - день пам'яті мученика Марка.

Марк був пастирем в Антіохії Пісидійській за часів царювання Діоклетіана. Одного разу солдати воєначальника Магна помітили, що дикі звірі не чіпають Марка, а схиляються до його ніг. Тоді Магн послав воїнів простежити за Марком. Воїни пішли за ним і, звертаючись до його промов, увірували в Христа. За таку зухвалість правитель убив і Марка, і воїнів.

Згідно з повір'ям, голови мучеників принесли в храм Артеміди і, як тільки останки опинилися всередині, всі ідоли впали і розбилися. Споглядаючи таке диво, деякі люди визнали силу Господа і теж були вбиті.

У народі вірили, що Харитонів день краще провести вдома в спокійній обстановці.

Цікаві прикмети на сьогоднішній день:

- вранці іній - зима буде довгою;

- птахи низько над землею летять - зима прийде рано і буде холодною;

- береза вже без листя - чекайте на сувору зиму;

- сонце на заході червоне - завтра буде вітряно.

Фото - із відкритих джерел

85 запитів за 0,171