12 липня – День пам’яті апостолів Петра і Павла

today 12.07.2022 query_builder 06:23 remove_red_eye 113 bookmarks Новини

Апостоли Петро і Павло були відданими учнями Ісуса Христа. В I столітті нашої ери вони прийняли мученицьку смерть через свою віру. Відтоді церква щороку вшановує цих святих в день їхньої смерті - 12 липня, інформує сайт ТСН.

Під час народження апостола Петра назвали Симон. Народився він у простій бідній сім'ї, був рибалкою. Одного разу його брат Андрій познайомив Симона з Ісусом Христом, який відразу нарік того "Петром", що означає "скеля". Саме апостол Петро став не лише учасником багатьох подій, які сталися з Сином Божим, але й його наступником. Петро був разом зі своїм учителем в Гефсиманському саду, навіть відрікався від Ісуса, але отримав прощення. Після воскресіння Христа апостол подорожував світом та розповідав про цю подію людям.

Апостол Павло отримав під час народження ім'я Савл. Він був знатного походження та відрізнявся нешанобливим ставленням до християн. Одного разу до нього з'явився Спаситель та запитав, чому Савл так ревно жене від себе Христа. Після цього дива язичник відразу прийняв таїнство хрещення та навіть став одним з найвідданіших учнів Ісуса. Під час хрещення він отримав нове ім'я - Павло.

Цього дня віряни обов'язково відвідують храм, ставлять свічку за здоров'я рідних та близьких, а також просять у апостолів заступництва, зцілення від хвороб та захисту. Після цього прийнято накривати святковий стіл, на якому обов'язково присутні страви з овочів і риби. Після застілля стіл не прибирають - вірять, що вночі на трапезу приходять родичі, які померли.

У народі свято Петра і Павла вважалося початком сезону весіль. А ще вірили - люди, які побралися у період від 12 липня до 5 серпня будуть жити довго та щасливо зі своєї другою половинкою. Також серед наших предків була популярна приказка: "Петро і Павло час збавив". Адже тепер дні стають коротшими, а ночі довшими.

Цю дату молодь проводила на вулиці. Господині пекли домашній хліб і булки. Петро і Павло вважаються покровителями рибалок, тому чоловіки проводять цю дату за вудкою. У цей день готують страви з риби - запечену рибу, юшку і рибний паштет. У цей день закінчується Петрів піст.

У це свято наші предки побоювалися нечистої сили і злих духів. Вони мешкають в лісах і водоймах, тому сьогодні намагалися не купатися і не гуляти поодинці. Дівчата в цей день ворожили про своє майбутнє і причаровували женихів. Також дівчата на Петра і Павла збирали лікарські трави.

Цього дня існує чимало заборон, які диктуються церквою. Якщо ви не хочете залучити неприємності у своє життя, їх не варто ігнорувати: забороняється працювати фізично та займатися хатньою роботою; не можна лихословити, пліткувати; не давайте грошей в борг і самі не беріть нічого; не варто купатися у відкритих водоймах; краще не займатися рукоділлям. Якщо вас запросили в гості - не можна відмовлятися від візиту.

А ось народні повір'я радять цього дня не ходити до лісу.

Збереглися такі народні прикмети щодо 12 липня:

якщо на Петрів день ясно, то весь рік буде хороша погода;

якщо пішов дощ, то ще 40 днів буде погана погода;

роса вранці випала - вдень буде жарко;

хмари проти вітру пливуть - до дощової погоди;

якщо зозуля перестала співати, то зима буде ранньою, а якщо ще співає, то осінь затягнеться.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,200