12 жовтня – день пам’яті святителя Михаїла, першого митрополита Київського і всієї Русі, Феофана милостивого, преподобного Киріака

today 12.10.2022 query_builder 08:33 remove_red_eye 52 bookmarks Новини

12 жовтня в церковному календарі – день пам’яті святителя Михаїла, першого митрополита Київського і всієї Русі. Саме цей легендарний святитель охрестив Київську Русь за правління князя Володимира. Традиційно його вважають першим очільником Київської митрополії Константинопольського патріархату. Деякий час його мощі перебували у печерах Києво-Печерської лаври, а потім були перенесені до Великої Печерської церкви (Свято-Успенський собор), розповідає ТСН.ua.

Також сьогодні – день пам’яті Феофана милостивого, інформує УНІАН. Він жив у сирійському місті Гази. Був дуже добрим і милосердним, всі гроші і сили витрачав на допомогу бідним і хворим, сам жив у злиднях. Він не шкодував про те, що втратив майно, але сильно страждав через хворобу, яка завдавала йому біль.

Чоловік жив у тортурах - тіло його почало розкладатися, видаючи сморід. Але Феофан не скаржився - стійко виносив муки і за все дякував Богові. Після того, як Феофан помер, рани на тілі зникли, а останки почали випромінювати пахощі.

А ще 12 жовтня - день пам'яті преподобного Киріака. Преподобний Киріак жив у Карфагені і був відлюдником. Будучи зовсім юним, вже став читцем. Цікавився священними книгами і житієм святих, часто ходив в храм. Одного разу Кіріак вирішив, що йому потрібно відправитися в пустелю, знайти святі місця і вести подвижницький спосіб життя.

Він оселився в одній з палестинських обителей, звідки попрямував до Євфимія Великого і там навчався під керівництвом Герасима Йорданського. Потім оселився в Сукійській лаврі і став пресвітером. Як тільки про нього почала поширюватися слава, він, шукаючи усамітнення, поїхав в найпотаємнішу пустелю - Сусаким. Там прожив довгі роки, був удостоєний дару чудотворення і помер в 109 років.

Наші предки цього дня святкували свято мисливців. Цей день вважався хорошим для полювання на зайця. А наприкінці дня мисливці обов'язково накривали на стіл і розповідали різні байки.

Жінки до приходу чоловіків накривали святкові столи, за якими збиралися разом з сусідами, щоб послухати розповіді з полювання.

У день пам'яті Феофана милосердного необхідно допомагати тим, хто цього потребує - як близьким, так і стороннім людям.

Церква рекомендує в цей день утриматися від витрати грошей - слід наслідувати Феофана. Якщо людина послухає поради і буде економною, святий принесе їй ще більше достатку.

Як і в будь-яке інше церковне свято, 12 жовтня не можна сваритися, лихословити і пліткувати. Слідкуйте, щоб цього дня в домі не закінчилася сіль. Заборонено брати гроші і давати їх в борг.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на сьогоднішній день:

чутно грім - зима буде без снігу;

зоряне небо - до сухої осені;

в лісі багато пізніх грибів - чекайте на пізню зиму;

листя вкрилися інеєм на дереві - день буде сонячним та ясним;

небо зоряне 12 жовтня - наступний рік буде врожайним;

вітер посилився - до ясної погоди.

Сьогодні, 12 жовтня, на Київщині хмарно, без опадів. Температура повітря становитиме +15 градусів вдень та +7 вночі.

Талісманом людини, народженої 12 жовтня є амазоніт. Напівдорогоцінний камінь, який відрізняється синє-зеленим відтінком. В Європу камінь потрапив з берегів річки Амазонки, через що і отримав свою назву. Вважається, що амазоніт допомагає розвинути інтуїцію та покращити настрій.

Область прикрепленных файлов

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,177