13 грудня — день пам’яті апостола Андрія Первозванного, святого Фрументія

today 13.12.2022 query_builder 08:14 remove_red_eye 89 bookmarks Новини

Сьогодні, 13 грудня, в православному календарі — день пам’яті апостола Андрія Первозванного. Своє ім'я він отримав за те, що був одним із перших учнів Ісуса Христа. До цього він слідував за Іоанном Предтечею, а тому багато знав про Слово Боже. До розп'яття та воскресіння Спасителя Андрій проповідував християнство по всьому світу разом з апостолом Петром. Тричі він подорожував Європою та Азією, розповсюджуючи Євангеліє, розповідає ТСН.ua.

Коли ув'язнили апостола Матвія, саме Андрій прийшов йому на допомогу. Також Андрій Первозванний вмів творити чудеса. Завдяки їм люди увірували в Христа. За своє життя апостол здійснив велику кількість подвигів. Також на його рахунку чимало пророцтв, які потім здійснилися. Загинув Андрій Первозванний на хресті, як і його вчитель. А хрест цей назвали Андріївським.

Також 13 грудня — день пам'яті святого Фрументія. В основному святий Фрументій відомий своєю подорожжю з братом Едезієм. Сталася корабельна аварія і їх взяли в полон в Ефіопії. Там брати не розгубилися, а почали проповідувати християнство. Багатьох людей вони навернули на істинну віру. Всі вони пішли за Господом та прийняли хрещення. За свої благі діяння Фрументій навіть став єпископом. Помер 380 року.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,194