13 лютого — традиції, заборони, народні прикмети, прогноз погоди

today 13.02.2023 query_builder 07:04 remove_red_eye 51 bookmarks Новини

В цю дату слід помолитися святителю Микиті, щоб він захистив від бід. А наші предки 13 лютого займалися зміцненням будинку, перевіряли всі конструкції, робили ремонт. Особливу увагу приділяли даху.

Вважалося, що люди, які народилися 13 лютого, мають гарну уяву та хист до мистецтва.

Цікаво, що в селянстві свято відзначали по-різному, адже в давнину на Русі все одно простежувалися якісь риси язичництва, незважаючи на те, що багато хто вірив в Бога. Існувало навіть таке явище, як двовір’я. Микиту Новгородського саме з цієї причини вважали не тільки святим, але і покровителем вогню. Йому молилися про захист від кульових блискавок.

В цей день дружини невірних чоловіків вірили, що можуть розірвати змовами і молитвами порочні зв’язки й повернути чоловіка в сім’ю. Робили це за допомогою нового гребеня, якому ламали «зуби», вимовляючи текст змови.

Микита Новгородський, за повір’ями, міг погасити пожежу та запобігти засусі. Його вважали охоронцем від пожеж і блискавок. Якщо ж 13 лютого траплялася пожежа, то наші пращури вірили, що це підступи вогняних бісів і чаклунів.

А ось якщо зробити добру справу в цей день, то добро до вас повернеться сторицею.

Цей день варто провести зі своєю родиною. Кажуть, якщо зібратися всім разом – сім’я буде дружною, і сварок не буде цілий рік.

Цього дня, на думку наших предків, краще не виходити з дому після заходу сонця, бо інакше на людину чекає пристріт і низка невдач. Не варто також розпалювати вогонь — ні в будинку, ні в стосунках з коханою людиною. Не рекомендується 13 лютого сперечатися, сваритися, лаятися.

Не можна 13 лютого сперечатися та конфліктувати на роботі.

Не слід голосно розмовляти та з'ясовувати стосунки.

Не варто ввечері та викидати сміття.

Не можна 13 лютого залишати будинок порожнім.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

в снігу риються птахи до сирої погоди;

голосно кричать ворони, будуть хуртовини;

вдень видно іній – вночі снігу не буде;

вогонь в печі 13 лютого горить червоним полум’ям – чекай морозу, білий вогонь – прикмета того, що буде відлига і рання весна;

ясна ніч 13 лютого – завтра буде сонячна погода;

горобці утеплюють гнізда – буде холоднеча;

піч погано топиться, а дрова горіти не хочуть – чекай тепла;

немає 13 лютого тяги в печі – чекайте сирої погоди, сильна тяга, навпаки, віщує заметіль;

на сонці видно кола 13 лютого – буде врожайний рік.

На Київщині сьогодні без істотних опадів. На дорогах подекуди ожеледиця. Температура вночі становитиме 4-9° морозу, вдень 0-5° тепла.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,169