13 серпня — день пам’яті Євдокима Каппадокійського

today 13.08.2022 query_builder 06:46 remove_red_eye 73 bookmarks Новини

У суботу, 13 серпня, церква вшановує пам’ять Євдокима Каппадокійського, інформує ТСН.ua.

Народився він у місті Каппадокія (Мала Азія) та жив за часів царювання імператора Феофіла (IX століття). Його батько та мати (Василій і Євдокія) - були християнами, а тому сина виховували в своїй вірі. В юності Євдоким вирішив відмовитися від світського життя, тому ніколи не розмовляв з жінкою, крім своєї матері.

Імператор Феофіл, побачивши, яке праведне життя веде Євдоким, призначив його правителем Харсіанської області. Праведний керував людьми лагідно та справедливо. Завжди піклувався про сиріт, вдів, бідняків.

Помер святий Євдоким у віці 33 років. Коли він вже лежав на смертному ложі, то сказав покласти себе у труну в одязі. Поховали його домашні так, як він їм заповідав. Біля його гроба одразу почали відбуватися різні дива та чудеса. Через 18 місяців до гроба Євдокима прийшла вклонитися його мати. Вона зняла камінь і побачила, що тіло її сина нетлінне.

Наші предки в цей день готували страви з ріпи. Працювали в саду і городі, наводили порядок вдома. Також 13 серпня можна виходити заміж і одружуватися.

Сьогодні не можна здійснювати важливі і великі покупки; відмовляти людям у допомозі; не варто подорожувати, лаятися і сваритися; викидати залишки їжі зі столу.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

13 серпня сильний вітер - буде сніжна зима;

вранішній туман швидко розсіюється - чекайте на ясну погоду;

літає павутина - ще довго триватимуть спекотні дні;

мурахи закривають вхід в мурашник – до дощу;

бджоли в поле летять – буде хороша погода;

після Євдокима ластівка гнізда не в'є.

Фото - з відкритих джерел

92 запитів за 0,197