14 врятованих робіт Марії Приймаченко експонуються в “Українському домі”

today 23.09.2022 query_builder 10:44 remove_red_eye 39 bookmarks Новини

Днями в Національному центрі “Український дім” відкрилася виставка картин «Марія Примаченко. Врятоване». На виставці представлені 14 робіт, що були врятовані зі зруйнованого музею в Іванкові. Із дня трагедії картини експонуються вперше. Захід відкрили Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко й голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба, повідомляє пресслужба КОВА.

«Сьогодні ми точно переконані, культура – це ще один фронт у боротьбі за нашу ідентифікацію та незалежність. Постать Марії Примаченко – це доказ автентичності та унікальності нашої культури. Окремо хочу відзначити мешканців Іванкова, які під обстрілами, ризикуючи власним життям, рятували картини із приміщення музею, що палало. Ці люди – справжні герої», – зазначив Олексій Кулеба.

Екскурсію виставкою провела праонучка Марії Примаченко – Анастасія. Під час заходу також представили два архітектурних проєкти: проєкт відновленого музею в Іванкові та створення мистецької резиденції в селі Болотня, де зберігся будинок художниці.

Виставка буде доступна для перегляду та ознайомлення з 22 по 25 вересня.

Фото - пресслужба КОВА

92 запитів за 0,179