15 листопада – день пам’яті пророка Авакума, святих Акиндіна, Пігасія, Анемподиста, Афонія, Єлпидифора та інших мучеників, вшанування чудотворної ікони Божої Матері Шуйської

today 15.11.2022 query_builder 08:17 remove_red_eye 36 bookmarks Новини

У церкві 15 листопада вшановується пам’ять пророка Авакума, який є восьмим з 12 апостолів, розповідає glavcom.ua.

У церковному календарі це дата вшанування пам’яті святих Акиндіна, Пігасія, Анемподиста, Афонія, Єлпидифора та інших мучеників. У народі день також називали Житницями, так як на Акиндіна було прийнято молитися про збереження зерна.

Пігасій, Акиндін і Анемподист служили у царя Сапора II. Таємно вони проповідували християнство, але правитель дізнався про це, коли почав гоніння на християн. Їх судили, катували, але вони не відреклися від своєї віри. Люди бачили їх страждання, тисячі приєдналися до них і повірили в Христа. Цар не зміг домогтися свого, тому всіх стратив.

У цей день Православна Церква вшановує чудотворну ікону Божої Матері Шуйської (Смоленської), написану в 1654-1655 роках у Воскресенському приході міста Шуї Володимирської єпархії. Святому лику приписують багато чудесних зцілень, особливо від очних хвороб. Є переказ, що від ікони отримали зцілення від біснування юнак Яків й багато інших хворих.

15 листопада Авакуму молилися про те, щоб діти міцно спали. Існував навіть спеціальний обряд, що проводився знахарями. Все робилося таємно від близьких людей.

Цей день присвячувався вогню. У будинках розтоплювали печі, біля яких грілися всі члени сім’ї. Вечорами, щоб скоротати час, розповідали один одному різні історії.

Люди вірили, що загадане в цей день бажання обов’язково збудеться. Тому дорослі будували плани на майбутнє і ділилися своїми роздумами.

Наші предки вірили, якщо до заходу сонця попросити прощення у людей, яких образив, то життя стане легшим і веселішим

Також вважали, що у цей день добре купувати одяг і він довго прослужить. Головне – вибирати не найдешевший.

Цього дня не їдьте в далеку дорогу, краще провести день вдома з друзями та близькими.

Не варто з’ясовувати стосунки, звертатися за допомогою, зустрічатися з недругами і недоброзичливцями. Є ризик спровокувати конфлікт.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

бездоріжжя на дорогах – тепло триватиме до початку грудня;

снігурі кричать – скоро морози настануть;

синиці і галки літають по двору – до снігопаду;

небо хмарами затягнуте – до відлиги;

хмари проти вітру пливуть – до снігопаду.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,163