16 лютого – традиції, заборони, народні прикмети, прогноз погоди

today 16.02.2023 query_builder 08:29 remove_red_eye 80 bookmarks Новини

16 лютого моляться Симеону та Анні, щоб вони подарували здоров’я новонародженій дитині.

Бо святий Симеон і Анна Пророчиця в народі вважаються покровителями дітей. А день їхньої пам'яті є вдалим для дітей і їхнього здоров'я. У цю дату прийнято балувати дітей і робити їм подарунки. У церкві в цей день молилися святому Симеону про здоров'я дітей, або ставили свічку біля його ікони.

Селяни 16 лютого оглядали і лагодили кінські упряжки, вози, збрую. Також оглядали і підковували коней, прибирали в стайні. Це пов'язано з тим, що зима вже підходила до кінця. Скоро сніг розтане і дороги стануть їздовими.

Часто в цю дату пригощали домовика, щоб він не пустував в будинку і не мучив коня. Для домовика біля порога будинку залишали залізну миску з кашею. Кашу варили ту ж, що і для господарів.

16 лютого забороняється брати в борг гроші. Не варто носити чорні речі, бо можна накликати на себе біду. Не можна лаяти і тим більше бити дитину, інакше вона не буде поважати батьків. Не дуже вдалий день для торгівлі. У цю дату не варто влаштовувати розпродажі і випускати нові товари.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

якщо шумить ліс, то буде відлига, а якщо тріщить, то морози будуть затяжними;

16 лютого погана тяга в печі, чекайте тепла, а якщо сильна, буде холод;

якщо снігу багато, літо дощовим буде;

16 лютого голосно цвірінькають горобці до швидкого приходу весни;

сонячний день і блакитне небо в цей день віщують відсутність сильних морозів, але холодну весну.

Сьогодні, 16 лютого, на Київщині хмарна погода, без опадів. Температура повітря становитиме +1- +3 градуси вдень та -1 вночі.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,161