16 вересня — день пам’яті святої мучениці Домни Никомідійської, мучениці Василиси, святого Анфіма

today 16.09.2022 query_builder 07:38 remove_red_eye 48 bookmarks Новини

У п’ятницю, 16 вересня, церква вшановує пам’ять святої мучениці Домни Никомідійської, розповідає ТСН.ua.

Домна була язичницькою жрицею, але прийняла християнську віру. Коли за наказом правителя почалися гоніння на християн, Домна постраждала за свої переконання і відтоді стала шануватися як мучениця.

Також сьогодні день пам'яті мучениці Василиси, повідомляє УНІАН.

Василиса жила в Нікомідії. Їй було 9 років, коли вона сповідувала християнство перед язичниками. Правитель спочатку умовляв її відректися від Христа, а потім кинув на страшні тортури, але дівчинка залишилася неушкодженою.

Тоді кат впав до ніг праведниці, просив у неї вибачення і хрестився. Василиса пробачила мучителя і через деякий час мирно спочила під час молитви.

Анфім жив у Нікомідії і за своє благочестиве життя став єпископом. За часів гоніння на християн надихав свою паству. Багатьох християн в той час замучили, Анфім же вирішив, що його життя цінне, так як він повинен і далі проповідувати Слово Боже і звертати людей в православну віру, тому сховався.

Незабаром його виявили, воїни прийшли до нього, він їх нагодував і так тепло прийняв, що солдати засумнівалися в необхідності видавати його імператору. Але Анфім здався сам, так як хотів страждати за Христа. Воїни хрестилися і доставили святого до Діоклетіана, який і наказав довго мучити праведника, а потім - стратити.

Сьогодні бажано викинути або спалити всі старі речі, альтернатива - віддати їх нужденним. Також 16 вересня потрібно зробити генеральне прибирання, щоб очистити приміщення від зайвої енергетики.

У цей день заборонено дивитися в дзеркало. Вважається, що 16 вересня особливо сильний зв'язок з потойбічним світом і нечиста сила, яка вийде до вас через дзеркало, буде переслідувати довгі роки.

16 вересня все ще не можна ходити в ліс, особливо, молодим дівчатам. Їх може потягти в своє лігво лісовик. Тому, якщо вам потрібно відправитися на природу, збирайте велику компанію.

Також забороняється відмовляти безпритульним і безпорадним, які дійсно потребують допомоги.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

захід червоного кольору - чекайте швидких холодів і заморозків;

мурашники великих розмірів - зима буде затяжною і холодною;

шишок на ялинці багато - до теплої зими;

грім гримить 16 вересня - до теплої осені;

теплий день – до затяжної зими;

день видався туманним – польові роботи минуть легко і спокійно;

після обіду пішов дощ – негода затягнеться надовго;

мало ягід і грибів – до неврожаю на майбутній рік.

Фото із відкритимх джерел

92 запитів за 0,171