18 червня — перенесення мощей благовірного князя Ігоря Чернігівського

today 18.06.2022 query_builder 08:11 remove_red_eye 193 bookmarks Новини

Благовірний князь Ігор Ольгович (Георгій у священному Хрещенні) був розгромлений та взятий в полон князем Ізяславом 1146 року. Його заточили в одному з монастирів Переяславля (нині Переяслав-Хмельницький). Він був важко хворим і далеким від світського життя, а тому почав каятися в своїх гріхах і щоденно молитися. Також він просив дозволити йому прийняти постриг в ченці. 5 січня 1147 року Євфримій, єпископ Переяславський, постриг його і нарік новим ім'ям Гавриїл, інформує сайт ТСН.

Князь незабаром одужав, а тому його перевели до одного з Київських монастирів - Феодорів. Там він прийняв схиму з ім'ям Ігнатій та повністю присвятив себе служінню Богові. Тим часом двоюрідні брати Ігоря, які були Чернігівськими князями, замислили заманити до спільного походу Ізяслава Київського та вбити його там або захопити.

Змову було викрито, коли князь вже їхав до Чернігова. Кияни сильно обурилися, а свою помсту обрушили на невинного князя-схимника.

19 вересня 1147 року князя Ігоря по-звірячому вбили, однак Господь прославив страждальця чималою кількістю чудес. Ігумен Феодорівського монастиря Ананій здійснив з благословення митрополита Климента Смолятича поховання мученика в храмі київського Симоновського монастиря.

У червні 1150 року престол посів Юрій Долгорукий. Рідний брат убитого князя, Чернігівський князь Святослав Ольгович, який був союзником нового Київського князя, отримав можливість перенести мощі Ігоря до Чернігова, на малу батьківщину. Там їх поклали в кафедральному Спаському соборі. Тоді ж встановили і день для вшанування перенесення мощів князя Ігоря.

Народні прикмети на цей день:

вранці бджоли сидять у вуликах, а не летять на поле - буде дощ;

співає дятел, а вночі кричить сова - чекайте на опади;

гарна погода - буде хороший урожай зерна;

якщо виполоти всі бур’яни вранці, то вони, за прикметою, більше не з’являться.

18 червня не відкладайте на потім незакінчені справи. Не можна довго спати ― можна проспати своє щастя. Не сваріться з близькими та рідними.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,172