18 травня – день пам’яті святої мучениці Ірини

today 18.05.2023 query_builder 08:21 remove_red_eye 41 bookmarks Новини

Сьогодні, 18 травня, православні вшановують святу Ірину Македонську, пише unian.ua.

Пенелопа - в хрещенні Ірина - жила в I столітті, в місті Мігдонії (Македонія) і була дочкою місцевого правителя-язичника Ліцинія. Дівчина не сприймала язичництво і взяла собі в наставники християнина.

Одного разу у вікно до Пенелопи влетіли три птахи - голуб із гілкою оливи, орел із вінком і ворон зі змією. Наставник пояснив, що голуб - це цнотливість і смирення, а гілка оливи - Божа благодать; орел з вінком - висота духу і перемога над ворогами, а ворон - гоніння, страждання. Дівчині судилося пізнати все це і стати нареченою Христовою.

Пенелопа попросила хрестити її та назвалася Іриною. Її батьку це, звичайно ж, не сподобалося: він спочатку умовляв дочку одуматися, але, коли не зміг переконати, велів кинути під копита коней. Вони не чіпали Ірину, а кинулися на правителя і мало не угробили його. Молитвами Ірина зцілила батька, і він з дружиною та ще 3 тисячі свідків увірували в Христа.

Тоді новим правителем міста став язичник Седекія. За те, що Ірина проповідувала серед населення, він кинув її в рів зі зміями - дівчина провела там 10 днів і залишилася неушкоджена. Ніякі тортури не змогли погубити святу - її стійкість надихала, і люди приймали християнство. В результаті свята пішла проповідувати в інші міста і там же зцілювала хворих.

В Ефесі Ірина отримала видіння, що незабаром помре. Вона пішла в гірську печеру і попросила завалити вхід каменем. Коли печеру відкрили через 4 дні, то тіла всередині не виявили.

87 запитів за 0,183