19 лютого – традиції, заборони, народні прикмети, прогноз погоди

today 19.02.2023 query_builder 08:30 remove_red_eye 95 bookmarks Новини

Цього дня жінки займалися домашніми справами: готували, прали, прибирали. Існувала традиція готувати особливу кашу на молоці, над якою читали молитви.

Святому Вуколу моляться про міцне здоров'я для всієї родини і просять вилікувати від хвороб, які вже є. Також святого просили про особисте щастя - Вуколу потрібно помолитися тим, хто хоче знайти собі пару, і вона незабаром знайдеться.

У цей день коровам давали багато найкращого корму, а хлів обкурювали чебрецем - щоб телята народилися міцними, а корова давала багато молока.

Сон в ніч на 19 лютого вважається віщим, і про нього не можна нікому розповідати. Якщо сон хороший - збудеться протягом 8 днів, якщо поганий, то потрібно подивитися у вікно і сказати: "Куди ніч - туди і сон".

Серед наших предків існувало повір'я, що цього дня не можна нікому нічого давати в борг. Якщо цю прикмету проігнорувати, можна накликати на себе нещастя. А ще 19 лютого вважається небезпечною датою, тому що можна легко наврочити людині.

Не можна також питати у вагітної про стать дитини, інакше дитина народиться з родимою плямою.

Наші предки вірили, що якщо корова скоро повинна отелитися, то 19 лютого з дому не можна виносити сміття. А якщо народилося теля, то про нього не можна нікому розповідати - воно може захворіти.

Не варто кричати і навіть просто голосно розмовлятиу той час, коли мукає корова. Не слід брати в руки осколки від дзеркал.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

морози посилилися – до бурхливої весни;

птиці на верхівки дерев сідають – буде тепло;

залишки листя шелестять на деревах – до снігопаду;

корова спить головою на схід, то вона отелиться вдень, на захід – вночі або ввечері;

якщо випаде сніг - літо буде холодним;

хуртовина на 19 лютого - бути ранній весні, туман - до мінливої погоди;

якщо птахи літають низько - буде похолодання;

холодний день - березень буде теплим.

На Київщині 19 лютого хмарно з проясненнями, місцями очікується невеликій дощ, а вночі - з мокрим снігом. Можливі пориви вітру 15-20 м/с. Температура по області вдень 0-8° тепла, у Києві 0 - 6° тепла.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,170