19 травня – святого Іова Багатостраждального

today 19.05.2023 query_builder 07:02 remove_red_eye 44 bookmarks Новини

Іов жив приблизно за 2 тисячі років до Різдва Христового на Аравійському півострові, пише unia.ua. За переказами, він був племінником Авраама, у Іова було 10 дітей, а сам він вів благочестивий спосіб життя і був зразком істинної віри і праведності та повністю відданий Господу. За це Бог дарував йому можливість мати всі блага - сім'я Іова жила в достатку.

Цей факт не давав спокою дияволу - він постав перед обличчям Бога і заявив, що нібито Іов лицемірний і як тільки він позбудеться всіх благ, то проявить свою справжню сутність. Господь, щоб довести дияволу зворотне, позбавив Іова всіх багатств, а його діти загинули під руїнами будинку. Праведник не згрішив. Тоді диявол став підбивати, що нещастя повинно торкнутися безпосередньо самого Іова. І праведник захворів чорною проказою - йому довелося піти з поселення, але і це не зломило його віри.

Друзі Іова намагалися переконати його в тому, що так він покараний Господом за свої гріхи. Але Іов знав, що у нього чиста душа, а також те, що в земному житті часто нечестиві отримують блага, а праведники - можуть страждати. Він звернувся за допомогою до Бога і попросив вибачення. Господь повернув йому все - і здоров'я, і сімейне благополуччя. Святий прожив довге і щасливе життя.

Історія святого Іова говорить про те, що всі труднощі в житті трапляються по волі Божій, але всі страждання мають вищий сенс - ті, хто стикається з ними, стають сильнішими та легше переносять тяготи життя.

87 запитів за 0,192