2 листопада, за новим церковним календарем – святих Акиндіна, Пигасія, Анемподиста і з ними семи тисяч мучеників

today 02.11.2023 query_builder 07:29 remove_red_eye 600 bookmarks Новини

2 листопада (15 листопада за старим стилем) - день пам'яті святих Акиндіна, Пигасія, Анемподиста і з ними семи тисяч мучеників, які загинули за віру в Христа, пише unian.ua.

Акиндін, Пигасій, Анемподист жили в IV столітті і були придворними перського царя Сапора Другого, а також таємно сповідували християнство. На той час християн переслідували, тому на наближених царя донесли і викликали їх на суд. Усі троє визнали, що вірять у Христа, тож їх засудили до тортур. За переказами, сам цар у цей час почав богохульствувати, і один із мучеників, не бажаючи чути це, вигукнув: "Нехай будуть безмовні твої вуста!" І тут цар онімів. Правитель просто збожеволів від цього, рвав на собі волосся, зірвав мантію, але заговорити не міг. Тоді Акиндін пожалів його і позбавив від німоти ім'ям Господнім. Але цар визнав це чаклунством і наказав продовжити тортури вогнем - вони, як і попередні, не увінчалися успіхом, пішов дощ і все загасив. Багато хто з народу, зокрема й мати царя, бачачи це, увірували в Христа. Святі закликали тих, хто увірував, прийняти хрещення цим дощем. Тоді цар оголосив, що мучеників стратять, але дозволять поховати. Разом зі святими загинули також 7 тис. християн, які прославили Христа, зокрема й мати царя.

Свято 2 листопада за старим стилем - день пам'яті великомученика Артемія Антіохійського.

Святих Акиндіна і Пигасія вважають покровителями житниць і приборкувачами вогню, тому просять у них про захист врожаю і домівки від вогню.

У народі вважається, що сьогодні до заходу сонця треба попросити вибачення в тих, кого могли образити - тоді з життя піде багато проблем.

87 запитів за 1,700