2 жовтня – день пам’яті святих мучеників Зосими і Трохима

today 02.10.2022 query_builder 07:06 remove_red_eye 86 bookmarks Новини

Cьогодні день Трохима і Зосими. Зосиму вважали покровителем бджіл, тому в цей день молилися йому, щоб він зберіг бджолині сім'ї і допоміг зібрати багато меду, розповідає «Главком».

Зосима жив в 4 столітті. Через неспромогу жити в одному місті з язичниками, він пішов у пустелю, де мирно сусідив з дикими звірами. Одного разу під час полювання правитель Кілікії побачив його і захотів дізнатися, якими чарами Зосима приборкує хижаків. Старець відповів, що у нього один засіб - віра у Христа. Правитель наказав піддати Зосиму тортурам, щоб змусити відректися від віри. Мучителі, сміючись, говорили, що вони приймуть християнство, якщо дикі звірі прийдуть на допомогу старцю. Зосима звернувся з молитвою до Бога, і на площі раптово з'явився величезний лев. Правитель велів відпустити святого, але Зосима тут же помер.

Трохим постраждав за віру трохи раніше - в 3 столітті. Одного разу в Антіохії під час язичницького свята Трохим і його друг Саватій молили Бога наставити одноплемінників на шлях порятунку. Про це дізнався імператор. Він наказав піддати друзів тортурам і, врешті-решт, стратити.

Час з 2 по 10 жовтня селяни називали «бджолина дев'ятина», тому що саме в цей період бджолярі починали збирати мед і готували вулики на зимівлю. Сьогодні не варто ухвалювати важливі рішення. Якщо перед вами стоїть проблема вибору, відкладіть її на більш відповідний час. Не варто вести переговори і здійснювати серйозні вчинки.

Також 2 жовтня - невдалий день для риболовлі. Сьогодні не можна різати домашню птицю. сьогодні. У цей день не варто їсти молочні продукти - вони важко перетравлюються.

Збереглися такі народні прикмети на 2 жовтня:

листя 2 жовтня з дерев опадає – пора ставити вулики в пасіки;

якщо не пригостити медом жебрака – за прикметами, рік буде нещасливим;

вічко нині потрібно залишити відкритим – тоді зима буде теплою;

бджоли льотки щільно заліплюють – прикмета, що буде холод і багато снігу взимку;

дме південний вітер – можна чекати хорошого урожаю озимих;

якщо грім прогримів сьогодні, то зима буде безсніжна;

багато жолудів - до хорошого врожаю пшениці в наступному році;

якщо з осики вже опало листя, то зима буде сувора.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,171