20 березня вшановують священномучеників, що в Херсонесі єпископствували, святого Павла

today 20.03.2023 query_builder 15:01 remove_red_eye 72 bookmarks Новини

Сьогодні - день пам'яті священномучеників Єфрема, Василя, Євгена, Елпідія, Агафодора, Еферія та Капітона, які були єпископами в Херсонесі Таврійському (територія нинішнього Криму) в різний час, повідомляє unian.ua.

Тоді місто було ще язичницьким, але вони вже проповідували в ньому християнство.

У IV столітті в Херсонесі заснували єпископську кафедру. Це було за часів правління імператора Діоклетіан, в 300 році, але ще до початку гонінь на християн. Єрусалимський єпископ Єрмон для Євангельської проповіді розіслав в різні країни єпископів. Двоє з них, Єфрем і Василь, приїхали в Херсонес. Незабаром Єфрем пішов проповідувати на Дунай, а Василя вбили. Дізнавшись про це, Євген, Елпідій і Агафодор залишили проповідь в Геллеспонтській країні і прибули в Херсонес, щоб продовжити його святу справу. Але язичники побили їх камінням, і вони померли мученицькою смертю. Втім, саме це зміцнило православну віру в Херсонесі - місто стало духовним центром, де в 988 році прийняв хрещення князь Володимир.

Також 20 березня вшановують святого Павла.

Павло Препростий жив в III-IV столітті в Єгипті. Препростим його назвали за його простоту і добросердечність. Він був порядним християнином, мав дружину і прожив із нею до 60 років. Але потім дізнався про її зраду і вирішив стати ченцем. Павло пішов у пустелю до святого Антонія єгипетського, але той не захотів приймати чоловіка. Антоній вважав, що Павло не зможе жити відлюдником і порадив йому піти в монастир, де жили не за такими суворими правилами. Тоді Павло, щоб переконати святого Антонія, три дні провів у його келії без води і їжі - мовляв, помре, але не піде. Антоній зглянувся, але все-таки змусив Павла тримати піст, співати псалми і всю ніч провести в молитві.

Чоловік стійко витримав всі випробування, і тоді святий Антоній дозволив йому залишитися. Павло оселився в сусідній келії і всі роки старанно молився. За це був наділений даром прозорливості і вигнання бісів із людей. За переказами, якось до Антонія привели біснуватого юнака, але Антоній відправив того до Павла зі словами: "Я не зможу впоратися з княжим легіоном, це справа Павла". Святий Павло кілька разів намагався вигнати біса, у нього не виходило, тоді він став на камінь і промовив Ісусу, що не зійде з місця, поки не звільнить людину. Біс покинув юнака, і перетворившись на змія, пішов у Червоне море.

87 запитів за 0,203