20 січня – Собор чесного і славного пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

today 20.01.2023 query_builder 07:28 remove_red_eye 55 bookmarks Новини

Сьогодні православна церква вшановує пам'ять Іоанна Предтечі. Пророк Іоанн хрестив Сина Божого в водах Йордану і засвідчив таємниче явище Пресвятої Трійці в день Хрещення.

Його вважали покровителем сільського господарства і бджільництва і молилися йому про хороший приплід у худоби, а також про позбавлення від головного болю.

Іоанн Хреститель був сином священника Захарії і праведної Єлисавети. Святий народився на пів року раніше Ісуса. Мати з ним сховалася в пустелі під час побиття немовлят - так він вижив.

30 років Іоанн провів у пустелі. Він ріс, не знаючи людей, людських гріхів і слабкостей. Носив простий грубий одяг із верблюжої вовни, харчувався диким медом і акридами (сараною або плодами ріжкового дерева). Пізніше почав проповідувати - розповідав про швидке пришестя Месії та закликав людей покаятися шляхом хрещення.

У річці Йордан Предтеча хрестив іудеїв, а потім і самого Ісуса. Побачивши його, Іоанн сказав: "Ось Агнець Божий, який бере (на себе) гріх світу. Це є Той, про якого я сказав: за мною йде Чоловік, який став попереду мене, тому що Він був перш мене".

Під час хрещення на Христа зійшов Святий Дух у вигляді голуба - так за участю Хрестителя було засвідчено справжнє призначення Ісуса.

Після цього Іоанн Хреститель продовжив проповідувати, поки його не ув'язнили за наказом правителя Ірода Антипа. Іоанн викривав Ірода в тому, що той відняв у брата його дружину Іродіаду та одружився на ній, порушивши закони. У темниці Іоанна Предтечу стратили.

Іоанна прозвали Предтечею за те, що він народився раніше Христа, тобто передував йому, а найважливішою частиною служіння святого була проповідь про швидке пришестя Месії.

87 запитів за 0,177