Святий Акакій жив в II-III століттях в Каппадокії. Це були часи гонінь християн імператором Максиміаном, пише unian.ua.
Акакій був християнином і військовим - командував сотнею в Мартисійському полку. Коли начальство дізналося про його віру, Акакія піддали тортурам, а потім повели до Візантії та посадили в темницю. Святий сильно страждав, але все-таки знайшов в собі сили і подякував Богові, що зміг страждати за віру. І тоді всі почули голос із неба: "Мужайся, Акакій, і тримайся!"
У столичну темницю до Акакія щоночі приходили ангели - омивали його рани і приносили їжу. Побачивши, що святий добре почувається та не страждає, воєначальник велів його стратити. Мощі святого Акакія поховали в Константинопольському храмі, побудованому на його честь, а потім перенесли в італійське місто Сцилляцію.
20 травня - явлення на небі Хреста Господнього в Єрусалимі
Після смерті імператора Костянтина Великого на престол зійшов його син - Констанцій. Він відмовився від християнства і ухилився в єресь Арія, який заперечував єдиносущих Сина і Батька.
Щоб затвердити Святе Православ'я, в 351 році Господь явив в Єрусалимі небесне знамення. 7 травня за старим стилем, в дні святої П'ятидесятниці, о третій годині ранку на небі з'явилося зображення рівнокінцевого Хреста Господнього. Воно сяяло так сильно, що затьмарювало сонце.
Це явище почалося над Голгофською горою і досягло Оливної гори. Знамення хреста переливалося всіма кольорами веселки, а свідки цього були вражені та здивовані. Багато людей відразу ж поспішили до святого храму Воскресіння. Історики стверджують, що після цього явища багато іудеїв і еллінів прийняли святе Хрещення.