20 жовтня – день пам’яті преподобного Сергія Печерського

today 20.10.2022 query_builder 06:26 remove_red_eye 47 bookmarks Новини

У церкві 20 жовтня вшановується пам’ять преподобного Сергія Печерського, який жив у XIII столітті. Його головним подвигом вважається зречення від власної волі – Сергій повністю підкорився своєму настоятелю. Тому, і отримав прізвисько «слухняний», розповідає «Главком».

Згідно з традицією, з самого ранку на Зазимки годували спочатку домашню худобу, і лише після цього за сніданком збиралася вся родина. Вважалося, що тоді тварини – від коня і корови до кота і собаки – не будуть хворіти і стануть приносити більше користі.

Також побутував обряд, за яким піч мав розтопити наймолодший у сім’ї – тоді тепло і затишок залишаться в хаті на всю зиму.

У цей день господині за повір’ями:

не повинні працювати з тістом – вірили, що випікання або інші приготування можуть принести нещастя, причому всім рідним і близьким;

заміжні жінки повинні надягати на голову нову хустку, куплену чоловіком, і так ходити цілий день, бо такий головний убір здатний позбавити від мігрені та головного болю, а також притягував достаток до хати.

Сьогодні не варто сперечатися та конфліктувати, адже це може погано закінчитися.

У цей день не варто приймати подарунки від незнайомих людей. Вважається, що разом із презентами дарувальник може віддати хвороби і невдачі.

Предки не рекомендували в цей день ходити тільки в старих речах, а пропонували вдягнути на себе щось нове. Вважалося, що це може принести удачу.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

з Сергія зима починається, а на Мотрону (22 листопада) встановлюється;

якщо в цей день сніг випаде, то з листопадової Мотрони зима на ноги стане;

перший міцний сніг падає з ночі, а якщо випав вдень, то швидко розтане;

якщо в цей день сонячна і погожа погода, то тепло протримається ще три тижні;

якщо місяць блідий і мутний, то чекай снігу і морозу;

якщо випав сніг, а з дерев ще не все листя облетіло, зима буде пізньою.

Фото із сайту Главком

92 запитів за 0,199