21 січня — день пам’яті преподобних Еміліана та Григорія Печерського

today 21.01.2023 query_builder 08:11 remove_red_eye 47 bookmarks Новини

Святитель Еміліан жив під час правління імператора-іконоборця Лева Вірменина в 9 столітті. Одного разу разом з іншими єпископами їх викликали в палац до імператора. Лев наполегливо зажадав відмовитися від шанування святих ікон. Святитель Еміліан першим виступив на захист ікон, відповівши, що питання іконопочитання може обговорюватися лише у Церкві духовними особами, а не в палаці імператора.

Християни його знають як сповідника. Все своє життя святий присвятив Господу, читав проповіді та молився. Еміліан пережив через свою віру чимало мук.

У 815 році Еміліана заслали в темницю за християнську віру, де святий і помер.

На честь преподобного святкується народне свято, яке має назву Омелян Перезимник.

Також 21 січня — день пам'яті преподобного Григорія Печерського.

Жив він у IX столітті та був подвижником Києво-Печерської лаври. Прийняв постриг від самого засновника Феодосія. Григорій все своє життя провів у трудах і молитвах Господу, за що отримав особливий дар — чудотворення та прозорливості.

Існує легенда: якось у Григорія зловмисники захотіли вкрасти рідкісні цінні книги. Сховалися злодії для цього в келії, однак святий зрозумів їхній задум. Почав він молитися і за допомогою молитви приспав їх на 5 діб. Григорій потім їх розбудив, нагодував і навіть захистив від покарання. Злодії розкаялися і стали працювати на обитель. Зробив Григорій чимало добрих справ за своє життя і помер 903 року.

Фото з відкритих джерел

91 запитів за 0,183