22 грудня – День Святої Анни – матері Пресвятої Богородиці, пам’яті святителя Софронія, ікони Божої Матері “Несподівана Радість”

today 22.12.2022 query_builder 06:12 remove_red_eye 78 bookmarks Новини

Свята Анна була однією з роду царя Данила. Саме він був засновником династії царів Іудеї. Народилася в сім’ї священника Матанна і стала дружиною Йоакима. Довгий час подружжя залишалося бездітними. Вони часто ходили до церкви та молилися, щоб Бог послав їм дитину. Одного разу до Анни та Йоакима явився Ангел Господній і сказав, що їхні молитви було почуто. Радісні, вони поспішили в Єрусалим, щоб в храмі принести хвалу Богу.

За те, що Господь подарував Анні та Йоакиму дитину, подружжя вирішило віддати її на служіння до Храму. Через дев’ять місяців після явлення Ангела, у них народилася донька. Її назвали Марією. 22 грудня, День Анни, коли сталося диво і подружжя зачало Діву Марію після поцілунку та обіймів, вважається невинним зачаттям. Церква вважає, що через це на Богородицю не перейшов первородний гріх, що стало першим проявом Божественного Порятунку людського роду.

Також 22 грудня — день пам'яті святителя Софронія.

Жив Софроній у VI столітті і народився в благочестивій сім'ї. Багато молився, читав Святе Письмо від юних років. Коли юнак пізнав силу Бога, він почав поститися, допомагати бідним, вести лише доброчесне життя і проповідувати християнство. На Кіпрі в той час помер єпископ і народ захотів, щоб його місце посів Софроній. Святитель погодився і довгий час правив своєю паствою.

А ще сьогодні християни відзначають день ікони Божої Матері "Несподівана Радість". Образ називається так тому, що люди, які моляться Богородиці, отримують ненавмисну розраду і допомогу.

87 запитів за 0,209