22 січня – традиції, заборони, народні прикмети та прогноз погоди

today 22.01.2023 query_builder 08:33 remove_red_eye 112 bookmarks Новини

Християни сьогодні вшановують святителя Пилипа. У давні часи в цю дату спостерігався сильний мороз, а замети снігу були вище за людський зріст. Але побут селян трохи спрощувало те, що темніти вже починало помітно пізніше.

Після низки різдвяних і водохресних свят у наших предків до цього дня накопичувалося багато справ. 22 січня присвячували домашнім турботам: прибирали в хліві і в будинку, доглядали за озимими культурами і рослинами в горщиках, перепирали одяг і постільну білизну.

22 січня було прийнято ходити в лазню і "змивати з себе турботи". Вважається, що гарячі водні процедури в цей день приносять здоров'я і благополуччя.

22 січня вважається днем з негативною сімейною енергетикою. У цей день частішають сварки між родичами і посилюються образи. Тому у цей день не можна сперечатися і сваритися з рідними, ігнорувати їх думку і згадувати старі образи, інакше відносини надовго зіпсуються.

Церква рекомендує цього дня не байдикувати. Однак і абияк працювати також не варто, бо святі можуть покарати людину за лінь. Також забороняється лихословити, лаятися, пліткувати, сваритися.

Цей день вдалий для весілля і вінчання, але невдалий для першого знайомства з батьками.

Якщо побачили хороший сон в ніч з 21 на 22 січня, то не варто про нього мовчати. Якщо його комусь розповісти, то є шанс, що він збудеться.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

на верхівці дерев сидять ворони — будуть сильні морози;

кішка шукає тепле місце - до похолодання;

якщо кішка лежить пузом догори — буде потепління;

сонячно і ясно до хорошого урожаю цього року;

якщо три дні поспіль тепло і немає снігу, то залишок січня буде теплим.

Сьогодні на Київщині утримається хмарна погода. Але опадів не передбачається. Температурні показники протягом доби коливатимуться від +1° до +3°.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,187