23 листопада – день пам’яті святих апостолів від 70-ти Єраста, Олімпа, Родіона, Сосипатра, Куарта і Тертія, святого мученика Ореста

today 23.11.2022 query_builder 07:41 remove_red_eye 37 bookmarks Новини

Сьогодні вшановується пам'ять святих апостолів від 70-ти Єраста, Олімпа, Родіона, Сосипатра, Куарта і Тертія, святого мученика Ореста, священномученика Мілія, єпископа Перського, розповідає «Главком».

Згідно переказів, Ераст був учнем святого Павла і походив зі знатного роду. До того моменту, як повірити в Бога, Ераст обіймав посаду міського економа в місті Коринті. Саме Павло звернув Ераста у віру, розповівши йому про Ісуса Христа. Трохи пізніше Ераст з Павлом починають подорожувати і проповідувати християнство. Разом вони приїхали до Єрусалиму, де Ераст, який залишив державну службу, став жити в місцевій церкві.

Єраст був єпископом в Паніаді, Куарт - в Бериті, де звернув багатьох людей в християнство і, віруючи в Господа, помер в муках. Сосипатр був єпископом в Іконії, після нього -Тертій. Вони обидва обернули в православ'я язичників і творили дива.

Що стосується Родіона, то він був не тільки учнем, але й родичем святого Павла і служив єпископом у місті Патрасе. Родіон і Олімп пішли за апостолом Петром в Рим і за вказівкою царя Нерона були вбиті мечем.

Також 23 листопада – день пам’яті святого мученика Ореста, інформує УНІАН.

Орест жив у місті Тіан і був майстерним лікарем. Одного разу в місто прибув Максиміан - правитель, який був відомий своїми язичницькими переконаннями і влаштовував гоніння на християн. Він велів Оресту зрадити Христа і не хотів вбивати його, так як той був лікарем. Святий відмовився.

Тоді Ореста привели в язичницький храм і востаннє запитали, чи готовий він відмовитися від своєї віри. Мученик створив хресне знамення, ідоли впали, а сам храм зруйнувався. Тоді Ореста ув'язнили в темницю, довго били і морили голодом сім днів. Від страшних тортур мученик помер, мощі його були викинуті в море.

У народі 23 листопада була широко поширена традиція вирушати зранку до церкви і приносити з собою хліб із сіллю для того, щоб їх освятити. Потім ними годували домашню худобу, і, згідно з віруваннями, домашні тварини після цього повинні бути здоровими і легше пережити зиму. До речі, традиція ця була настільки актуальна, що навіть здійснюючи покупку худоби в цей день, чоловік міг вимагати у продавця на додачу шматок хліба із сіллю.

До цього моменту на річках вже встановлювався лід, але він був досить тонким і ламким. Правда, говорили, що після Ераста настають справжні морози.

Мисливці вже вирушають на промисел, а рибалкам часто доводилося чекати більш стійкої морозної погоди, яка протягом кількох днів формувала крижаний покрив на річках. Без особливої потреби з дому не виходили, вечорами топили піч і збиралися всією родиною за якою-небудь роботою. У домашніх тварин до цього часу починалася сезонна линька – їх шерсть ставала густішою.

Також 23 листопада можна подавати милостиню - все, що ви пожертвуєте, повернеться триразово.

Згідно з народними прикметами, в День Єраста не можна підмітати і прибирати вдома - можна "вимести" щастя і благополуччя. Також сьогодні не рекомендується грати весілля - вважається, що молодята незабаром розійдуться. У сауну або лазню теж ходити не варто - в цей день там мешкає нечиста сила, яка може "запарити" до смерті.

Також не можна вирушати у далеку дорогу. Не позичайте нічого сусідам, адже можете віддати щастя. Не починайте жодних нових справ.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

іній на деревах - до швидких морозів;

піднявся вітер - найближчим часом похолодає;

річки вкрилися льодом - зима настане скоро;

ворони кричать - до потепління;

увечері випав іній – чекай рясного снігопаду;

багато снігу випало 23 листопада – зима буде теплою;

туман по землі стелиться – чекай відлиги;

голосно цвірінькають горобці 23 листопада – буде відлига;

багато пуху у горобиних гніздах – скоро настануть холоди;

рябчики ночують поруч з ялицями – вночі буде вітер, а вранці вдарить мороз.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,183