23 травня – апостола Симона

today 23.05.2023 query_builder 07:55 remove_red_eye 56 bookmarks Новини

Симон народився і жив в I столітті в Кані Галілейській. Він був одним із 12 найближчих учнів Ісуса Христа, пише unian.ua.

Відомо, що саме в будинку Симона відбулося одне з чудес, які зробив Ісус - Він перетворив воду на вино. Вражений побаченим, Симон пішов за Спасителем.

Апостол Симон проповідував в Іудеї, Єгипті, Лівії, Киринеї, Британії. У день Вознесіння Христа він разом з іншими апостолами прийняв дар Святого Духа. Помер Симон мученицькою смертю в другій половині І століття - є версії, що його або стратили, або розіп'яли на хресті. Поховали святого в місті Нікопсії, але його мощі знаходяться в трьох місцях: в Симоно-Кананітському храмі в Новому Афоні, в базиліці апостола Андрія Первозванного в Кельні і в соборі Святого Петра у Ватикані.

Традиції 23 травня

Святого вважали покровителем бідняків і скривджених людей, по відношенню до яких вчинили дуже несправедливо.

У цей день прийнято було займатися виготовленням масла і сиру з коров'ячого молока, а також пекти смачні пиріжки, булочки, торти.

Вірили, що саме 23 травня земля святкує свій день народження. Існує чимало заборон, зокрема, - працювати на землі.

23 травня - потрібно було покласти в дрібницю і невелику суму паперових грошей, щоб у вас завжди було фінансове благополуччя.

87 запитів за 0,176