23 травня – Симонів день

today 23.05.2022 query_builder 08:10 remove_red_eye 323 bookmarks Новини

23 травня в православній церкві вшановується пам'ять апостола Симона Зилота, святителя Симеона, єпископа Володимирського та Суздальського в Києві, у Ближніх печерах, мучеників Алфія, Філадельфа, Кіпріана, Онисіма, Еразма та інших, мученика Ісіхія Антіохійського, преподобної Ісидори, юродивої, блаженної Таїсії. Святкування Києво-Братської ікони Божої Матері.

Апостол Симон Зилота також відомий під іменем Симон Кананій. Це один з 12 апостолів, які були обрані Ісусом Христом. В перекладі з грецької мови "Зилот" означає "ревнивець". Це свідчить про те, що цей чоловік відрізнявся розумною ревнивістю до віри та до Бога.

Згідно з дослідниками, Симон Зилот був одним із наречених на весіллі, де Ісус Христос перетворив воду на вино. Коли Син Божий вознісся на небо, апостол проповідував в багатьох країнах. За деякими переповідями він також був єпископом Єрусалима, а після зруйнування міста Титом Флавієм спробував повернутися зі своєю громадою назад.

За однією інформацією помер в Персії, але інші дослідники вважають його місцем смерті Британію. Часто Симона Зилота зображують на іконах з пилкою в руках. Все через легенду, що він помер мученицькою смертю — його живцем розпиляли навпіл, повідомляє tsn.ua.

Святитель Симеон жив у другій половині XII століття і, духовно прийшовши до бажання бути ближче до Бога, поселився в Києво-Печерській обителі. Багато читав священних книг, вивчав житіє святих мучеників і хотів бути подібний до них. За своє життя написав біографії кількох печерських ченців. Був єпископом міста Володимир, але після смерті його мощі перенесли до Києва, повідомляє УНІАН.

У народі збереглися такі прикмети на цей день:

птахи співають до самого ранку - скоро підуть дощі;

дощовий день 23 травня - літо також буде непогожим;

увечері хмари пливуть купами - наступного дня чекати гарної погоди;

орати землю на Симона - до невдач.

Земля в цю дату наділяє рослини цілющими властивостями, тому за старих часів люди 23 травня відправлялися в ліс. Збирати трави можна було тільки в чистому одязі і чистими руками. Якщо ви не займаєтеся збором трав, то можете сьогодні прибрати вдома. Головне - не лінуватися.

Наші предки в цю дату відзначали іменини Матінки Землі, тому не орали і не обробляли її, але можна було засівати пшеницю.

Рити ями, забивати кілки і як-небудь турбувати землю не можна - великий гріх. Також не рекомендується сьогодні ховати або перераховувати гроші - до злиднів.

Фото із сайту ТСН

87 запитів за 0,165