26 червня – день пам’яті мучениці Акилини та святого Трифілія

today 26.06.2022 query_builder 07:26 remove_red_eye 144 bookmarks Новини

Відомо, що свята Акилина жила в III столітті і походила з благочестивої християнської сім'ї, мати з дитинства навчала її в любові до Господа. Вже з ранніх років Акилина намагалася облагоразумити своїх однолітків і відвернути їх від поклоніння ідолам. Про це дізнався градоначальник і привів Акилину до імператора. Там її довго мучили, піддавали страшним тортурам. Господь зцілив дівчинку, а мученики, побачивши це диво, відрубали їй голову, інформує УНІАН.

Також 26 червня - день пам'яті святителя Трифілія.

Святитель Трифілій жив в IV столітті і був єпископом міста Левкусії на острові Кіпр. Був учнем святителя Спиридона, який часто відмовляв його від мирських утіх - покупки дорогої нерухомості, захоплення багатим оздобленням будинків та інших. Саме під керівництвом святого Спиридона Трифілій досяг вищого духовного просвітлення, дожив до глибокої старості і мирно помер в похилому віці.

Збереглися такі народні прикмети на сьогодні:

багато мошкари з'явилося - погода буде хорошою;

побачити великого овода - до хорошого врожаю пшениці;

собаки катаються по траві - до негоди і опадів;

павуки на заході забираються на павутину - найближчі дні виявляться посушливими.

У цей день найкраще, що ви можете зробити - зібратися за столом всією сім'єю і покликати близьких друзів. Гречка - головний символ дня, тому вона обов'язково має бути присутня на столі. Православна церква рекомендує помолитися святій Акіліні про благополуччя в родині і захист від недругів.

Згідно з народними повір'ями, в цю дату категорично заборонено важко працювати. Також не варто скаржитися, пліткувати і сумувати, інакше Всесвіт пошле вам ще більшу кількість проблем. Наші предки вірили, що якщо 26 червня після заходу сонця вийти з дому і далеко відійти від нього, можна накликати на себе порчу або пристріт, тому робити цього не рекомендується.

Фото із сайту УНІАН

87 запитів за 0,163