26 грудня – день пам’яті мучеників Євстратія, Авксентія, Євгенія, Мардарія, Ореста та преподобного Никодима

today 26.12.2022 query_builder 08:24 remove_red_eye 42 bookmarks Новини

26 грудня в церковному календарі – день пам’яті мучеників Євстратія, Авксентія, Євгенія, Мардарія та Ореста. Мученики жили в часи правління імператора Діоклетіані в Вірменії. Вони всі постраждали за Христа.

Першим був Авксентій – священник Аравійської церкви. Його тортури і страждання побачив Євстратій, який був тоді мером міста Саталіона. До цього часу він був таємним християнином, але потім відрив свою віру кожному. За що його спочатку сильно побили, а пізніше заживо спалили. Авксентія після тортур кинули до в’язниці, а потім обезголовили.

Святий Мардарій був простолюдином і щиро вірив в Христа. За це він був повішений вниз головою. Євгенія також сильно мучили. Спочатку йому вирвали язик, потім відрубали руки і ноги, а після цього обезголовили.

Орест був молодим воїном. Він таємно сповідував християнство. Але одного разу про це дізналися і його викликали на суд. За віру Ореста спалили на гарячій металевій решітці.

Також 26 грудня — день пам'яті преподобного Никодима.

Народився Никодим у Сербії близько 1320 року. Його виховали благочестиві християни. Ще в молоді роки пішов він на гору Афон і там прийняв чернечий постриг. Здійснював Никодим чимало чернечих подвигів, боровся з демонами, читав Святе Письмо. А пізніше навіть став ігуменом в монастирі.

Багато хто вважав Никодима своїм наставником та учителем. Ченці та миряни прагнули отримати від нього благословення і повчальне слово. Заснував преподобний і кілька монастирів, але йому завжди хотілося усамітнення. Тому відправився він до річки Тисмани, де згодом виріс Тисманський монастир.

Багато молився Никодим та завжди намагався дотримуватися сурового посту. Також Господь наділив його даром зцілення, в тому числі і від бісів. Тому люди часто приходили до нього за допомогою. Помер преподобний в глибокій старості, а після смерті був зарахований до лику святих.

91 запитів за 0,184