26 квітня – Фомина середа, також сьогодні згадують священномученика Артемона і святу Фомаїду

today 26.04.2023 query_builder 07:08 remove_red_eye 61 bookmarks Новини

26 квітня православні віруючі згадують священномученика Артемона і святу Фомаїду. Також сьогодні - Фомина середа, або Громнична, пише УНІАН.

Церковне свято 26 квітня - Фомина середа

Четвертий день на Радоницькому, або Фоминому тижні називається Фомина середа. У цей день також прийнято поминати померлих родичів. У церквах проводяться панахиди, відвідують кладовища.

Церковне свято 26 квітня - день пам'яті священномученика Артемона Лаодикійського

Артемон жив у ІІІ столітті в Лаодикії (Мала Азія). Він народився в християнській родині і з малих років служив у храмі.

За часів імператора Діоклетіана почалися гоніння християн - Артемон тоді був уже священиком в похилому віці. Зі святителем Сисинієм вони заспокоювали свою паству і переконували залишатися у вірі, незважаючи ні на що.

До храму Артемона відправили загін воїнів на чолі з Патрикієм. Той раптово захворів і закликав святителя Сисинія допомогти йому - нібито воїн увірував в Христа і тепер потребує його молитов. Сисиній дійсно відмолив Патрикія, а той різко змінив свої переконання. Старця Артемона схопили і примусили принести жертву в капищі Асклепія, наповненому отруйними зміями. Артемон увійшов, помолився, і змії загинули. Жерці, свідки цього, негайно увірували в Христа. Святий Артемон зробив ще багато чудес, але язичники все одно стратили його.

Церковне свято 26 квітня - день пам'яті святої Фомаїди Олександрійської

Фомаїда народилася в V столітті в місті Олександрії. Виросла в християнській родині. У 15 років її видали заміж, і вона перехала в будинок до батьків чоловіка.

Одного разу вночі чоловік Фомаїди вирушив на риболовлю. А її свекор в цей час став домагатися невістку. Але коли отримав відмову, то схопив меч і вбив дівчину. В ту ж мить він осліп. До могили Фомаїди в Октодекадському монастирі приходили помолитися ченці, щоб позбутися пристрастей. Пізніше мощі мучениці перенесли до Константинополя.

Фото - pixabay.com із сайту УНІАН

87 запитів за 0,176