26 жовтня вшановується Іверська ікона Божої Матері

today 26.10.2022 query_builder 06:59 remove_red_eye 49 bookmarks Новини

26 жовтня православна церква вшановує Іверську ікону Божої Матері, розповідає «Главком».

Іверський образ Божої Матері був написаний святим апостолом Лукою ще за життя Пресвятої Богородиці. Згідно з грецьким переказом, під час царювання імператора Феофіла (829-842 рр.) образ зберігався в однієї благочестивої вдови. У той час велике поширення набула іконоборча єресь.

Щоб врятувати ікону від іконоборців, образ був опущений у море вдовою, яка мешкала біля міста Никея. Через два століття монахи грузинського Іверського монастиря на Афоні побачили в морі ікону, підтримувану вогненним стовпом.

Преподобний Гавриїл Святогорець уві сні отримав вказівку від Богородиці, пішки пішов по воді і приніс ікону, але вранці вона була виявлена над воротами обителі. Переказ повідомляє, що так повторювалося кілька разів, тому ікону залишили біля воріт і назвали вратарниця, а від імені обителі – Іверський монастир – вона отримала найменування Іверська.

Спочатку ікона перебувала зовні, в кіоті безпосередньо над входом, проте пізніше був побудований спеціальний невеликий храм усередині монастиря, зліва від воріт, в якому вона і перебуває сьогодні.

У народному календарі свято відоме як Банник або Банний день. За традицією в цей день влаштовували обмивання і посиденьки, які були схожі з обрядами. У цей день люди приводили лазню до ладу, міняли гнилі дошки і лавки, чистили ємності для води, піч.

Люди вірили, що в лазні мешкає дух, якого називали банником. Ця істота, згідно з повір'ями, дуже любить паритися і миється в четвертий або третій пар – тобто після двох або трьох змін людей, які побували в лазні. Тому Баннику залишали воду, віник і тримали баню в чистоті.

Згідно з повір'ям, не можна митися ввечері після заходу сонця і до наступного дня – вважається, що в цей період людина буде найбільш сприйнятливою до впливу темних сил.

Постарайтеся сьогодні не хвалитись вашими досягненнями, інакше ви навпаки ризикуєте все швидко втратити.

Також не одягайте в цей день чорний одяг. Це може загрожувати зривами планів, виникненням конфліктів на порожньому місці й іншими марними діями.

Навіть якщо ви не в чорному одязі забажаєте лаятися і з'ясовувати стосунки, то в такому випадку весь наступний тиждень пройде в суперечках, скандалах і будуть труднощі в спілкуванні з оточенням.

У гості 26 жовтня намагайтеся нікого не кликати, або ж кликати тільки найближчих і перевірених людей, інакше ризикуєте нарватися на обман або дрібну крадіжку. Також скоротіть сьогодні розмови з незнайомцями як мінімум з тієї ж причини.

Не варто позичати сусідам дрібні побутові предмети.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

- якщо ранкова зоря тьмяна і сіра без червоних тонів, то вдень буде тепло і ясно;

- небо темно-синього кольору і здається дуже високим – чекайте дощу;

- почули, що високовольтні дроти гудуть голосніше звичайного або по небу швидко пливуть хмари з півдня на північ, отже наближається негода;

- якщо протягом доби температура повітря майже не змінилася, то ще довго буде похмуро;

- сонце зійшло з-за щільного шару темних хмар – очікується мінлива погода;

- півень ввечері закукурікав – до зміни погоди.

Фото - із відкритих джерел

92 запитів за 0,191