27 січня – день святої Ніни

today 27.01.2023 query_builder 06:41 remove_red_eye 78 bookmarks Новини

Православна церква вшановує пам'ять святої Ніни щороку 27 січня. За переказами саме свята Ніна принесла в Грузію християнство. Вона була настільки відданою християнській вірі, що Церква зарахувала її до лику рівноапостольних святих.

Народилася Ніна близько 280 року в Каппадокії (сьогодні це територія Туреччини). Батько її Завулон був родичем великомученику Георгію, мама Сусанна – сестрою Єрусалимського Патріарха.

Ще в юності вивчала Святе Письмо та виховувалася в Єрусалимі. Саме там вона дізналася, що в Іверії (в той час так називали Грузію), яка була тоді язичницькою країною, зберігається Хітон Господній. Тоді почала свята Ніна молитися Діві Марії, щоб Богоматір допомогла їй віднайти Хітон.

Під час гонінь, організованих римським імператором Діоклетіаном, Ніні разом з іншими дівчатами-християнками довелося тікати. Вони прибули на територію Вірменії. Дізнавшись про це, Діоклетіан написав царю Тірідат лист, в якому розповів про втікачок. Серед них була дівчина надзвичайної краси, звали її Рипсимія. Тірідат дізнавшись про Рипсимію, вирішив заволодіти нею, але отримавши відмову, наказав порубати всіх дів. Врятуватися змогла тільки Ніна.

Бог покарав царя Вірменії, який жорстоко обійшовся з християнками. Тірідат захворів важкою нервовою хворобою і був на межі божевілля. Зцілив його Григорій Просвітитель. Після одужання Тірідат повірив в силу християнської віри, хрестився сам і хрестив свій народ. У 301 році християнство було проголошено державною релігією у Вірменії.

А Ніні Діва Марія вручила важкий дерев'яний хрест, виготовлений з виноградної лози, і направила до Іверії. Там Ніна почала сповідувати християнство. Якось бездітна пара, завдяки молитвам святої, знайшла дітей. Язичницькі ідоли були скинуті в Грузії саме завдяки Ніні.

Проповідь Ніни привела до Христа всю Грузію. Померла свята близько 335 року. Її мощі спочивають в жіночому Бодбійському монастирі, розташованому в Грузії.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,210