28 листопада – день пам’яті Гурія, Самона і Авіва – християнських святих, мучеників і сповідників, а також преподобного Паїсія

today 28.11.2022 query_builder 08:32 remove_red_eye 59 bookmarks Новини

Православна церква 28 листопада шанує пам’ять Гурія, Самона і Авіва – християнських святих, мучеників і сповідників. Святі Гурій, Самон і Авів вважаються покровителями щасливої родини і шлюбу. Гурій і Самон були рідними братами, жили в III столітті. За часів гоніння на християн вони поїхали подалі від міста, проводили час в пості і молитві. Час від часу брати приїжджали назад, читали проповіді і намагалися звернути язичників в християнство. Їх помістили в темницю, довго мучили, а потім осікли голови, повідомляє УНІАН.

Мученик Авів постраждав в той же день, що і Гурій з Самоном, але через 16 років. Він також ходив по місту і переконував християн бути твердими у своїй вірі. За це його спалили на очах у матері. Незабаром в тому місті був побудований храм і тіла всіх трьох мучеників поховані разом.

Також 28 листопада - день пам'яті преподобного Паїсія.

Паїсій (в миру - Петро) народився в Полтаві в родині священика. Коли хлопчикові було 13 років, його віддали в Київську Духовну академію. У 17 років почав мандрувати по монастирях у пошуках наставника. У 1741 році був пострижений в рясофор з ім'ям Парфеній, потім перебрався в Києво-Печерську лавру.

Після цього відправився до Валахії, йому дали благословення на життя в пустелі. Довгі роки віруючий шукав собі вчителя, але так і не знайшов. У 28 років був пострижений в мантію з ім'ям Паїсій, до нього стали приходити ченці з проханнями про послух. Таким чином святий був покликаний на подвиг послуху.

Фото із сайту УНІАН

91 запитів за 0,172