28 січня – день пам’яті Павла Фівейського, Іоанна Кущника та Пансофія Олександрійського

today 28.01.2023 query_builder 07:34 remove_red_eye 52 bookmarks Новини

Сьогодні, 28 січня, в православному календарі — день пам’яті Павла Фівейського. Подорослішавши, він вирішив піти в пустелю, де знайшов печеру біля невеликого струмка та прожив на самоті 91 рік. Розмовляв Павло лише з Богом, щоденно молячись.

Перед самою своєю смертю зустрів Антонія, який прийшов до нього, побачивши видіння. Довго розмовляли святі, а потім Павло попрохав Антонія його поховати.

Помер святий у віці 113 років під час молитви. Хоча він і не заснував жодної обителі за своє життя, проте його однодумці зробили це пізніше за нього. Тому Павла часто вважають батьком православного чернецтва.

Також сьогодні день пам'яті Іоанна Кущника. Походив він із багатої родини, яка жила в Константинополі. Отримав Іоанн непогану освіту на той час, полюбляв читати духовні книги та вивчати життя святих. Подорослішавши, зрозумів, що мирське життя не для нього.

Якось зустрів він ченця з обителі "Невсипущих", після чого попросив у батьків Святе Письмо і поплив на кораблі до ченців. Довго вмовляв Іоанн постригти його, поки ченці не погодилися. Адже здивував він їх своєю щоденною молитвою та суворою стриманістю.

Минуло шість років і Іоанна здолав диявол, тому чоловік захотів повернутися додому. Його відпустили з обителі, але дорогою він переодягнувся в жебрака і пішов жити в курені поруч із батьківським домом. Батьки свого сина не впізнали, але часто годували бідного чоловіка зі свого столу.

Незабаром сам Господь з'явився перед Іоанном і сказав, що на того чекає швидка смерть. Тоді відкрився святий батькам своїм і одразу помер. Було йому тоді 25 років. Поховали його біля куреня, де він жив, а потім там же побудували церкву.

А ще 28 січня вшановується Пансофій Олександрійський, який був сином олександрійського проконсула Ніла. Після смерті отця роздав все майно бідним і віддалився в пустелю, де жив 27 років. Під час гонінь 249—251 років його за християнську віру забили на смерть прутами.

Фото з відкритих джерел

87 запитів за 0,166