28 вересня – день пам’яті мученика Микити Готського та перенесення мощей архідиякона Стефана

today 28.09.2022 query_builder 07:56 remove_red_eye 70 bookmarks Новини

Сьогодні християни вшановують мученика Микиту Готського. Він жив в IV столітті і був готом. Пізніше прийняв християнську віру і поширював її серед людей, що жили на берегах Дунаю. У ті часи такою ж метою задався і єпископ Урфіл, який створив готську абетку і переклав безліч грецьких книг на готську мову, розповідає УНІАН.

Правитель Афанарик почав гоніння на навернених християн, а Микита звинуватив його у вбивствах невинних людей. Його спіймали і катували, але від віри він не зрікся. В кінці його кинули в піч, де він і помер.

Також 28 вересня - перенесення мощей архідиякона Стефана.

Стефан був першим, хто постраждав за Христа, тому його і прозвали Стефан Першомученик. Він був з числа перших семи дияконів, яких освятили самі апостоли.

Стефан був дуже розумний і сповнений віри, багато хто вступав з ним в суперечки, але виграти не могли. Тому обмовили його, поширюючи чутки про богохульство. Стефана викликали на суд і запитали, чи правда те, що про нього говорять. Чоловік відповів, що він любить Ісуса, пророка Мойсея і храм Божий, але самі євреї не мають такої любові в своїх серцях.

За таку промову євреї вивели його з міста і закидали камінням. Святі мощі його були знайдені в 415 році поблизу Єрусалиму. Через 10 років мощі перенесли до Константинополя.

28 вересня наші предки називали "Микита Гусятник", тому що в цей день потрібно і можна різати гусей. З них потім готують смачні страви, деякі частини тушки заготовляють на зиму. Також з 28 вересня люди починали стригти овець і збирати ріпу. Потім коренеплід варили, парили, їли сирим або робили кашу.

Цьому святому моляться про хороше здоров'я і велику вагу домашньої птиці. Також святий Микита вважається покровителем дитячого здоров'я. У Микитин день дітей вмивали святою водою для міцного здоров'я.

У цю дату наші предки стригли овець, викопували ріпу і збирали ягоди калини і винограду. День вважається дуже вдалим для продажів і торгівлі, особливо для торговців м'ясом і шкурами. Також дата дуже вдала для полювання. Наші предки в цю дату раніше влаштовували гусячі бої, але в наш час така розвага визнана жорстокою.

У цей день категорично не рекомендується займатися якимись серйозними справами, їх варто відкласти. Фарбувати і стригти волосся також краще іншим разом. Якщо ви затіяли генеральне прибирання - постарайтеся перенести його на більш вдалу дату. Мисливцям сьогодні не можна добувати більше тварин, ніж необхідно для прожитку сім'ї. Не рекомендується їсти рибу - сьогодні вона погано перетравлюється. Якщо у гусей вилупилися гусенята - не можна брати їх голими руками сьогодні.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

гусак підняв лапу - готуйтеся до холоднечі;

дощовий день - весна настане пізно і буде сирою;

качки пірнають у ставку - найближчі дні будуть дощовими;

якщо гусак ховається під навіс, то скоро піде дощ;

дикі гуси летять низько - до сухої весни, а якщо високо - до частих повеней навесні.

гусак ховає голову під крило - до ранньої зими;

дикі гуси сидять на землі - до теплої осені.

Фото з відкритих джерел

92 запитів за 0,164