28 жовтня – день пам’яті святого Євфимія Солунського тапреподобномученика Лукіана

today 28.10.2022 query_builder 07:18 remove_red_eye 56 bookmarks Новини

Євфимій походив з благочестивої сім'ї, жив в IX столітті. Після смерті батька мати хотіла одружити Євфимія, він не був проти, але після народження дитини залишив сім'ю, будинок і вступив до монастиря. На той момент Євфимію було 18 років. Юнак оселився на Олімпі, а потім відправився на Афон, розповідає УНІАН.

Дізнавшись про те, що дружина і мати сумують за ним, він послав родині хрест і порадив наслідувати його прикладу. У монастирі вів суворе подвижницьке життя, був смиренним і терплячим, завдяки чому позбувся всіх пристрастей. На Афоні прийняв схиму, три роки прожив у печері, потім подвизався на стовпі. Пізніше пішов на гору, де до нього приєдналися люди, утворилося місто. Євфимій навчав усіх благочестивого життя, знайшов дар прозорливості і чудотворення.

Також 28 жовтня – день пам’яті преподобномученика Лукіана.

Лукіан походив від благородних батьків, його готували до світської посади. Але після того, як мати і батько його загинули, Лукіан роздав своє майно жебракам і став вивчати священні книги. Знаходив помилки в писаннях, виправляв їх. За труди і старання швидко став пресвітером.

Створив училище, навчав молодих людей Слову Божому, багатьох іудеїв і язичників звернув у християнство. За це в 312 році був кинутий в темницю, Там Лукіану пропонували язичницьку їжу, він відмовився і помер від голоду.

Наші предки в цей день очищали льон від залишків кострики, робили це швидко, щоб льон не встиг наповнитися вологою. Існує повір'я, що саме в цей день в будинок повертається Кікімора і починає заважати дівчатам по господарству. Шкоди вона не приносить, але іноді ви можете відчувати її присутність. Вважається, що Кікімора - це дух померлих дітей або тих, хто помер уві сні.

Християнська церква сьогодні забороняє працювати, причому, і в городі, і вдома. Небажано фізично перепрацьовувати, якщо вам потрібно зробити щось трудомістке - перенесіть на інший день. Також 28 жовтня краще утриматися від сварок, конфліктів і образ.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

сніг пішов 28 жовтня - зима буде затяжною і холодною;

собаки відмовляються від їжі - до погіршення погоди;

раптом з'явилися комарі - до теплої зими;

місяць в колах - скоро почнуться заморозки.

Фото - із відкритих джерел

85 запитів за 0,165