29 вересня – день пам’яті мучениці Людмили

today 29.09.2022 query_builder 08:12 remove_red_eye 89 bookmarks Новини

29 вересня Православна церква вшановує пам’ять мучениці Людмили, княгині Чеської, яка за дотримання традицій християнської віри була вбита своєю невісткою, розповідає «Главком».

Свята Людмила жила в кінці ІХ– на початку Х століття. Вона була донькою сербського князя. Людмила вийшла заміж за чеського князя Боривія і разом з чоловіком прийняла святе хрещення від святителя Мефодія, архієпископа Моравського, просвітителя слов’ян.

Ставши християнами, подружжя піклувалося про просвітлення свого народу світлом Христової віри. Рано овдовівши, свята Людмила вела суворе життя і продовжувала піклуватися про Церкву під час правління сина Вратіслава. Це викликало ненaвисть невістки – дружини сина, Драгоміри.

Після смepті сина Вратіслава на престол вступив юний онук Людмили – В’ячеслав. Користуючись молодістю і недосвідченістю правителя, вісімнадцятирічного В’ячеслава, Драгоміра знову стала впроваджувати серед народу язичницькі звичаї.

Свята Людмила пішла в місто Течин, де під час молитви була yдyшена вбивцями, яких послала Драгоміра. Мощі святої були пoховані в Течині біля міської стіни. Над її мoгилою стали відбуватися чудесні знамення і численні зцілення.

Наші предки вважали, що сьогодні - відмінний день для походу в лазню. Говорили, що той, хто попариться на Людмилин день, той буде здоровим весь рік. Важливо не брати чужий віник, а користуватися тільки своїм. Сни, які сняться в ніч з 28 на 29 вересня - підказка від Вищих сил, яка допоможе вирішити нагальні проблеми. Головне - правильно розтлумачити сон.

Категорично заборонено в цей день перебувати біля відкритих водойм - можна потонути. Не можна заздрити і пліткувати. Також не рекомендується починати будь-які справи - вони не закінчаться вдало. Цілуватися з людиною 29 вересня - до швидкої розлуки. Якщо до хати залетіла пташка, то її не можна відпускати. Потрібно протримати її до весни та вилікувати. Цей день також вважається несприятливим для переїздів і тривалих поїздок.

Збереглися такі народні прикмети на цей день:

галки збираються в зграї - погода буде ясною;

шпаки не полетіли в теплі країни - осінь буде довгою і теплою;

зірки мерехтять - до різких змін погоди;

грім в день - до сніжної і морозної зими;

чим тепліша і сухіша погода в цей день, тим пізніше зима настане; якщо день сонячний і погожий, сильних холодів не буде, а зима буде м'якою;

якщо 29 вересня плюсова температура за вікном, то холоди настануть нескоро;

листя на деревах пожовкло, але не падає – осінь буде довгою.

Зірки вранці мерехтять – до зміни погоди.

Шпаки в теплі краї не полетіли – тепло триватиме ще довгий час.

Фото із сайту Главком

92 запитів за 0,187