29 жовтня – день пам’яті мученика Лонгіна

today 29.10.2022 query_builder 07:35 remove_red_eye 37 bookmarks Новини

Згідно зі Святим Письмом, римський сотник Лонгін пронизав списом бік розп'ятого Ісуса Христа. Саме звідти пішла легенда про Спис Долі, розповідає Chas News.

Під час страти кров Ісуса бризнула Лонгіну на очі, і він зцілився від катаракти. З цього моменту Лонгін увірував у те, що Ісус був сином Божим, а через три дні став свідком воскресіння Христа.

Новонавернений християнин Лонгін вирушив із проповіддю до рідної Каппадокії. З ним пішли й два інші воїни, які бачили воскреслого Ісуса. Однак, за наказом Понтія Пілата, їх схопили та відтяли голови.

Одне з прізвиськ, яке дали святому Лонгіну — Вратник. Вважалося, що він стає біля дверей будинку чи біля воріт, щоб захищати житло та господарство від поганого ока та нечистої сили. До нього ж зверталися в молитвах ті, хто страждав від хвороб очей. Також було прийнято вмиватися та вмивати дітей холодною джерельною водою — наші предки вірили, що ця традиція здатна зберегти гостроту зору.

На Лонгіна було прийнято виходити на вулицю, щоб насолодитися останнім теплом. Наші пращури виносили на вулицю зимовий одяг, щоб провітрити його під сонячним промінням. Такий ритуал мав захистити від хвороб узимку.

Цього дня не можна напружувати зір, займатися рукоділлям, лагодити взуття та одяг, виходити на вулицю невмитим або в брудному одязі, лихословити і пліткувати.

Побутували в народі і погодні прикмети на 29 жовтня. Якщо перелітні птахи до цієї дати ще не полетіли в теплі краї, то зима буде теплою і без сильних морозів. Сильний і поривчастий вітер — на дощ. Мутний і блідий місяць 29 жовтня віщував мороз і сніг, зоряне небо вночі — на хорошу погоду. Гусак на одній лапці стоїть — скоро похолодає, а якщо листя з дерев ще не опало, то морозів найближчим часом не буде.

Фото із сайту Chas News

92 запитів за 0,178