3 лютого – традиції, заборони, народні прикмети, прогноз погоди

today 03.02.2023 query_builder 08:00 remove_red_eye 66 bookmarks Новини

Цього дня чоловіки та жінки проводили обряд, який мав зміцнити шлюб. Подружжя бралося за руки, виходило у двір і говорило: "Що Бог з'єднав, то людині роз'єднати не під силу". Потім разом струшували з дерев іній.

Преподобний Максим вважається помічником і втішником в бідах. Сьогодні згадували добрим словом всіх, хто коли-небудь допомагав людині. Шанували добрих і жалісливих людей. А зло і образи в цей день вважалися за служіння дияволу. Святому молилися про заступництво сиріт і вдів.

Господині в цей день пекли пироги з рибою, грибами, картоплею, яйцями. Цими пирогами пригощали рідних, жебраків і добрих людей. Третього лютого потрібно помиритися з тим, з ким була сварка. Не можна лаятися і скандалити. На Максима якщо створиш добру справу, то добро обов'язково повернеться. Вважається, що якщо в цей день не вдалося зробити заплановане, то це на краще - Максим від біди відвів.

Цього дня церква забороняє сваритися, лаятися і ображатися. Варто здійснювати лише добрі справи, бо нечиста сила може проникнути в душу людини. Не можна ігнорувати прохання про допомогу. А ще краще не давати сусідам сіль, бо віддасте щастя.

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

ясна погода - до затяжних морозів;

сильний вітер - до хуртовини;

місяць видно крізь хмари — буде щедрий урожай пшениці;

якщо хороша погода — весна прийде рано;

погожий день сьогодні обіцяє гарну погоду навесні;

холодний і сухий день віщує спекотний серпень;

якщо місяць вночі ховається в хмарах, то хороший урожай буде, якщо ж ніч безхмарна - буде неврожайний рік;

на зорі ясно - до морозів найближчими днями.

На Київщині протягом усього дня погода буде похмурою. Можливі опади у вигляді снігу. Температурні показники коливатимуться від +1° до -3°.

Фото із сайту "Главком"

87 запитів за 0,175